Niet melden overname komt apotheken-organisatie op boete te staan
DEN HAAG (ANP) - Apotheken-organisatie VNA krijgt een boete van 350.000 euro van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder heeft VNA verzuimd de overname van vier apotheken op tijd te melden, en daarmee is de stichting buiten haar boekje gegaan.
Het gaat om de overname van apotheken in Tilburg die al in 2019 plaatsvond. VNA had dat vooraf moeten melden bij de ACM, zodat die de deal kon onderzoeken. "Als bedrijven willen samengaan, toetsen wij vooraf of er nog voldoende concurrentie overblijft. Als bedrijven hun plannen niet melden, kunnen we die niet beoordelen", legt ACM-topman Martijn Snoep uit. Hij benadrukt dat de toezichthouder erop moet kunnen vertrouwen dat bedrijven fusies en overnames die boven een bepaalde omzetgrens liggen, altijd melden. "Als partijen dat niet doen, treden we streng op."
Bijzonder aan de kwestie was dat VNA, die zich inzet om jonge apothekers te helpen bij het beheren en op den duur overnemen van een eigen zaak, eigenlijk van plan was om de vier apotheken te kopen en binnen een jaar daarna weer een onderdeel van een apotheek door te verkopen. Dat laatste is uiteindelijk niet gebeurd en het plan van doorverkoop is ook nooit juridisch bindend vastgelegd. Daarom had de organisatie de omzet van het onderdeel dat ze wilde afstoten, mee moeten tellen bij de omzet van de vier apotheken, waardoor de deal boven de omzetdrempel was uitgekomen. Dat is evenwel niet gebeurd.
VNA erkende na kritiek van de ACM dat ze fout zat en heeft meegewerkt met het onderzoek naar de overtreding. Daarom is de boete lager uitgekomen dan anders het geval zou zijn geweest. Eind vorig jaar is de overname uiteindelijk alsnog gemeld. De mededingingswaakhond heeft de deal vervolgens beoordeeld en geconcludeerd dat er voldoende concurrentie overblijft.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
2 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
6 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
17 uur geleden