Niet melden overname komt apotheken-organisatie op boete te staan
DEN HAAG (ANP) - Apotheken-organisatie VNA krijgt een boete van 350.000 euro van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder heeft VNA verzuimd de overname van vier apotheken op tijd te melden, en daarmee is de stichting buiten haar boekje gegaan.
Het gaat om de overname van apotheken in Tilburg die al in 2019 plaatsvond. VNA had dat vooraf moeten melden bij de ACM, zodat die de deal kon onderzoeken. "Als bedrijven willen samengaan, toetsen wij vooraf of er nog voldoende concurrentie overblijft. Als bedrijven hun plannen niet melden, kunnen we die niet beoordelen", legt ACM-topman Martijn Snoep uit. Hij benadrukt dat de toezichthouder erop moet kunnen vertrouwen dat bedrijven fusies en overnames die boven een bepaalde omzetgrens liggen, altijd melden. "Als partijen dat niet doen, treden we streng op."
Bijzonder aan de kwestie was dat VNA, die zich inzet om jonge apothekers te helpen bij het beheren en op den duur overnemen van een eigen zaak, eigenlijk van plan was om de vier apotheken te kopen en binnen een jaar daarna weer een onderdeel van een apotheek door te verkopen. Dat laatste is uiteindelijk niet gebeurd en het plan van doorverkoop is ook nooit juridisch bindend vastgelegd. Daarom had de organisatie de omzet van het onderdeel dat ze wilde afstoten, mee moeten tellen bij de omzet van de vier apotheken, waardoor de deal boven de omzetdrempel was uitgekomen. Dat is evenwel niet gebeurd.
VNA erkende na kritiek van de ACM dat ze fout zat en heeft meegewerkt met het onderzoek naar de overtreding. Daarom is de boete lager uitgekomen dan anders het geval zou zijn geweest. Eind vorig jaar is de overname uiteindelijk alsnog gemeld. De mededingingswaakhond heeft de deal vervolgens beoordeeld en geconcludeerd dat er voldoende concurrentie overblijft.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
12 uur geleden