Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet langer ruim baan voor colonne Thaise koning

Niet langer ruim baan voor colonne Thaise koning

BANGKOK (ANP/AFP) - Automobilisten in Bangkok hoeven zich niet altijd meer te ergeren aan afgezette wegen vanwege het passeren van koning Rama's autocolonne. Straten in de Thaise hoofdstad worden niet langer volledig afgezet om de monarch ruim baan te geven, meldt de regering.

De knieval van koning Rama de tiende, voluit Maha Vajiralongkorn geheten, volgt op een zeldzaam geval van publieke verontwaardiging in het land. Tienduizenden Thailanders hadden op Facebook en Twitter hun frustratie geuit over het feit dat soms het gehele verkeer wordt stilgelegd voor de koning. Het chaotische verkeer in Bangkok is een dagelijkse beproeving voor inwoners van de miljoenenstad.

Het bekritiseren van het koningshuis is taboe in Thailand en wordt vaak zwaar bestraft. Volgens een analist duidt het besluit erop dat de koning rekening houdt met de publieke opinie. Hij werd in mei gekroond tot opvolger van zijn mateloos populaire voorganger Rama de negende, beter bekend als Bhumibol.

Meer uit Buitenland

Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

14 minuten geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

2 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

3 uur geleden
Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

9 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

10 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

10 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

12 uur geleden