Niet heel druk in bos en natuur, wel in sommige winkelsteden
LEEUWARDEN (ANP) - Het mooie weer heeft op veel plekken in het land toch mensen naar buiten getrokken. Niet overal is het zaterdagmiddag heel druk, en op sommige locaties bleef het zelfs tegen de verwachting in rustig. Maar in enkele binnensteden loopt wel veel winkelend publiek en houdt niet iedereen voldoende afstand. Zoals in Leeuwarden, waar het echt te druk is, meldt de handhavingsdienst rond 15.00 uur. De gemeente roept iedereen om weg te blijven als het niet dringend nodig is om naar het centrum te gaan.
Ook in het centrum van Leiden zijn zoveel mensen dat het moeilijk is om 1,5 meter afstand te houden. Blijf thuis, zoek een minder drukke plek of kies een minder druk tijdstip, zegt de Veiligheidsregio. In de binnenstad van Eindhoven was het eveneens druk met winkelend publiek. Op het Centraal Station in Amsterdam proberen NS en politie te voorkomen dat er te veel mensen op de trein naar Zandvoort willen stappen.
In bossen en andere natuurgebieden is het zaterdag halverwege de middag niet buitengewoon druk, volgens woordvoerders van Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer. "Het is druk, maar niet te druk. Ik krijg geen signalen dat er dingen misgaan. En het lijkt erop dat mensen zich aan de regels houden", zegt de woordvoerder van Natuurmomenten.
Haar collega van Staatsbosbeheer meldt veel fietsers, wandelaars en vissers, en "opvallend veel mensen die aan het picknicken waren", vooral rond Almere en het Nationaal Park Zuid-Kennemerland. "Het is druk maar er ook zijn plekken waar het opvallend rustig is", zegt zij. Ook bij Staatsbosbeheer bestaat de indruk dat de recreanten zich over het algemeen aan de vanwege het coronavirus geldende regels houden.
De gemeente Enschede sluit vanaf maandag het overgrote deel van de parkeerterreinen voor en achter het Diekmanterrein en op het Spaansland. Jongeren veroorzaken er veel overlast. Het gaat onder andere om zwerfvuil, geluidsoverlast, gebruik van lachgas en autoraces. Handhavers en politie hebben al verschillende malen waarschuwingen en boetes uitgedeeld. Het gebied is echter uitgestrekt waardoor het lastig beheersbaar is.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
3 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
10 uur geleden