Niet-gevaccineerde voetballer Kimmich mist wellicht meer duels
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich dreigt nog meer wedstrijden te missen omdat hij misschien opnieuw in quarantaine moet. De speler van Bayern München heeft nauw contact gehad met iemand die waarschijnlijk corona heeft. Omdat Kimmich zich daartegen niet heeft laten inenten, moet hij dan in zelfisolatie, zei zijn coach Julian Nagelsmann tijdens een persconferentie.
Uit voorzorg trainde Kimmich donderdag niet mee met Bayern. Iemand uit zijn directe omgeving is vermoedelijk besmet geraakt met het coronavirus. Als dat wordt bevestigd, is de quarantaine voor Kimmich een feit. Dan zou hij de wedstrijden tegen Augsburg en Dinamo Kiev moeten missen.
Zo heeft behalve Kimmich zelf, ook zijn club last van het weigeren van een vaccinatie, zei zijn coach. "Dat staat vast". Nagelsmann denkt dat niet-gevaccineerde spelers begrijpen dat ze meer risico lopen wedstrijden te missen, omdat zij wel in quarantaine moeten na nauw contact met een besmet persoon. Dat geldt niet voor voetballers die wel zijn ingeënt.
Afgelopen week testte Niklas Süle positief op het coronavirus. Vier teamgenoten, onder wie Kimmich, moesten uit voorzorg ook in quarantaine omdat ze nauw contact hadden gehad met de verdediger van Bayern München. Kimmich vertelde enkele weken geleden dat hij zich vooralsnog niet heeft laten vaccineren. Het leverde de middenvelder van Bayern veel kritiek op.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
5 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
6 uur geleden