Niet-gevaccineerde voetballer Kimmich mist wellicht meer duels
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich dreigt nog meer wedstrijden te missen omdat hij misschien opnieuw in quarantaine moet. De speler van Bayern München heeft nauw contact gehad met iemand die waarschijnlijk corona heeft. Omdat Kimmich zich daartegen niet heeft laten inenten, moet hij dan in zelfisolatie, zei zijn coach Julian Nagelsmann tijdens een persconferentie.
Uit voorzorg trainde Kimmich donderdag niet mee met Bayern. Iemand uit zijn directe omgeving is vermoedelijk besmet geraakt met het coronavirus. Als dat wordt bevestigd, is de quarantaine voor Kimmich een feit. Dan zou hij de wedstrijden tegen Augsburg en Dinamo Kiev moeten missen.
Zo heeft behalve Kimmich zelf, ook zijn club last van het weigeren van een vaccinatie, zei zijn coach. "Dat staat vast". Nagelsmann denkt dat niet-gevaccineerde spelers begrijpen dat ze meer risico lopen wedstrijden te missen, omdat zij wel in quarantaine moeten na nauw contact met een besmet persoon. Dat geldt niet voor voetballers die wel zijn ingeënt.
Afgelopen week testte Niklas Süle positief op het coronavirus. Vier teamgenoten, onder wie Kimmich, moesten uit voorzorg ook in quarantaine omdat ze nauw contact hadden gehad met de verdediger van Bayern München. Kimmich vertelde enkele weken geleden dat hij zich vooralsnog niet heeft laten vaccineren. Het leverde de middenvelder van Bayern veel kritiek op.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
29 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden