Niet-gevaccineerde voetballer Kimmich mist wellicht meer duels
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich dreigt nog meer wedstrijden te missen omdat hij misschien opnieuw in quarantaine moet. De speler van Bayern München heeft nauw contact gehad met iemand die waarschijnlijk corona heeft. Omdat Kimmich zich daartegen niet heeft laten inenten, moet hij dan in zelfisolatie, zei zijn coach Julian Nagelsmann tijdens een persconferentie.
Uit voorzorg trainde Kimmich donderdag niet mee met Bayern. Iemand uit zijn directe omgeving is vermoedelijk besmet geraakt met het coronavirus. Als dat wordt bevestigd, is de quarantaine voor Kimmich een feit. Dan zou hij de wedstrijden tegen Augsburg en Dinamo Kiev moeten missen.
Zo heeft behalve Kimmich zelf, ook zijn club last van het weigeren van een vaccinatie, zei zijn coach. "Dat staat vast". Nagelsmann denkt dat niet-gevaccineerde spelers begrijpen dat ze meer risico lopen wedstrijden te missen, omdat zij wel in quarantaine moeten na nauw contact met een besmet persoon. Dat geldt niet voor voetballers die wel zijn ingeënt.
Afgelopen week testte Niklas Süle positief op het coronavirus. Vier teamgenoten, onder wie Kimmich, moesten uit voorzorg ook in quarantaine omdat ze nauw contact hadden gehad met de verdediger van Bayern München. Kimmich vertelde enkele weken geleden dat hij zich vooralsnog niet heeft laten vaccineren. Het leverde de middenvelder van Bayern veel kritiek op.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
22 uur geleden