Niet fitte Van Baarle meldt zich af voor Parijs-Roubaix
PARIJS (ANP) - Nederlands kampioen Dylan van Baarle start zondag niet in de wielerklassieker Parijs-Roubaix. De oud-winnaar van de zware koers over de kasseien voelt zich niet lekker en heeft zich kort voor aanvang afgemeld, liet zijn ploeg Visma - Lease a Bike kort voor aanvang weten op X. Van Baarle won Parijs-Roubaix in 2022.
Van Baarle was aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg, die de afgelopen weken is geplaagd door tegenslagen. De gedroomde kopman voor Parijs-Roubaix, Wout van Aert, kwam onlangs zwaar ten val in Dwars door Vlaanderen en liep daardoor diverse botbreuken op. De ploeg is voorlopig ook tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard kwijt, die onder meer zijn sleutelbeen brak door een crash in de Ronde van Baskenland.
Visma - Lease a Bike zal door het wegvallen van Van Baarle met zes man starten in Compiègne voor de klassieker, met daarin een kleine 56 kilometer aan kasseistroken. Het zijn de Fransman Christophe Laporte, de Belg Julien Vermote, de Italiaan Edoardo Affini, de Noor Per Strand Hagenes en de Nederlanders Mick van Dijke en Tim van Dijke.
Mathieu van der Poel, winnaar van de editie van vorig jaar, start opnieuw als favoriet voor de zege.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
10 uur geleden