Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet fitte Van Baarle meldt zich af voor Parijs-Roubaix

Niet fitte Van Baarle meldt zich af voor Parijs-Roubaix

PARIJS (ANP) - Nederlands kampioen Dylan van Baarle start zondag niet in de wielerklassieker Parijs-Roubaix. De oud-winnaar van de zware koers over de kasseien voelt zich niet lekker en heeft zich kort voor aanvang afgemeld, liet zijn ploeg Visma - Lease a Bike kort voor aanvang weten op X. Van Baarle won Parijs-Roubaix in 2022.

Van Baarle was aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg, die de afgelopen weken is geplaagd door tegenslagen. De gedroomde kopman voor Parijs-Roubaix, Wout van Aert, kwam onlangs zwaar ten val in Dwars door Vlaanderen en liep daardoor diverse botbreuken op. De ploeg is voorlopig ook tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard kwijt, die onder meer zijn sleutelbeen brak door een crash in de Ronde van Baskenland.

Visma - Lease a Bike zal door het wegvallen van Van Baarle met zes man starten in Compiègne voor de klassieker, met daarin een kleine 56 kilometer aan kasseistroken. Het zijn de Fransman Christophe Laporte, de Belg Julien Vermote, de Italiaan Edoardo Affini, de Noor Per Strand Hagenes en de Nederlanders Mick van Dijke en Tim van Dijke.

Mathieu van der Poel, winnaar van de editie van vorig jaar, start opnieuw als favoriet voor de zege.

Meer uit Sport

Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

2 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

3 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

3 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

4 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

4 uur geleden
Schaatser De Boo vierde op 500 meter na rit met val Kosjkin

INZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.

4 uur geleden