Niet fitte Van Baarle meldt zich af voor Parijs-Roubaix
PARIJS (ANP) - Nederlands kampioen Dylan van Baarle start zondag niet in de wielerklassieker Parijs-Roubaix. De oud-winnaar van de zware koers over de kasseien voelt zich niet lekker en heeft zich kort voor aanvang afgemeld, liet zijn ploeg Visma - Lease a Bike kort voor aanvang weten op X. Van Baarle won Parijs-Roubaix in 2022.
Van Baarle was aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg, die de afgelopen weken is geplaagd door tegenslagen. De gedroomde kopman voor Parijs-Roubaix, Wout van Aert, kwam onlangs zwaar ten val in Dwars door Vlaanderen en liep daardoor diverse botbreuken op. De ploeg is voorlopig ook tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard kwijt, die onder meer zijn sleutelbeen brak door een crash in de Ronde van Baskenland.
Visma - Lease a Bike zal door het wegvallen van Van Baarle met zes man starten in Compiègne voor de klassieker, met daarin een kleine 56 kilometer aan kasseistroken. Het zijn de Fransman Christophe Laporte, de Belg Julien Vermote, de Italiaan Edoardo Affini, de Noor Per Strand Hagenes en de Nederlanders Mick van Dijke en Tim van Dijke.
Mathieu van der Poel, winnaar van de editie van vorig jaar, start opnieuw als favoriet voor de zege.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
23 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden