Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet-fitte Federer meldt zich af voor Australian Open

Niet-fitte Federer meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Zwitserse tennisser Roger Federer (39), twintigvoudig grandslamwinnaar heeft zich afgemeld voor de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van 2021.

"Hij is nog herstellende van een knieoperatie en hoewel hij sterke vooruitgang heeft geboekt is hij nog niet fit genoeg om deel te nemen", zegt zijn agent Tony Godsick. "Voor de lange termijn is het de beste beslissing om pas na de Australian Open het seizoen te starten." Federer won het toernooi in Melbourne zes keer, voor het laatst in 2018.

De Australian Open is door de coronapandemie met drie weken opgeschoven en begint nu op 8 februari. De deelnemers moeten bij aankomst in Australië veertien dagen in quarantaine, waarbij ze vijf uur per dag mogen trainen en voortdurend getest worden op het virus.

Veilige wedstrijden

Federer kwam sinds de start van de coronacrisis niet meer in actie. Zijn laatste toernooi was de Australian Open van begin dit jaar. Half december gaf de Zwitser al aan niet zeker te zijn van deelname in Melbourne. "Het wordt een race tegen de klok. Het zou natuurlijk helpen als ik wat meer tijd had", zei hij tijdens een prijsuitreiking in Zwitserland. "Ik had gehoopt in oktober 100 procent te zijn. Maar zelfs vandaag ben ik niet op dit niveau."

"We kijken ernaar uit om 's werelds beste spelers te verwelkomen in Melbourne voor wat een spectaculaire Australian Open belooft te worden", zei toernooidirecteur Craig Tiley vorige week. "Het toernooi ziet er een beetje anders uit dan voorgaande jaren, maar de veiligheid van iedereen staat bij ons voorop. We kunnen ​​zeer veilige wedstrijden organiseren en de spelers weer de beleving geven om voor een publiek te strijden, iets wat ze het grootste deel van dit jaar hebben gemist."

De Serviër Novak Djokovic, achtvoudig winnaar in Melbourne, en de Amerikaanse Sofia Kenin zijn aanwezig om hun titel van vorig jaar te verdedigen.

Meer uit Sport

Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

7 minuten geleden
Wielrenner Carapaz heeft 'Tour om van te dromen'

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.

8 minuten geleden
Verstappen 'helemaal klaar' na mislukte kwalificatie in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.

12 minuten geleden
Verstappen zesde in kwalificatie voor Grote Prijs van Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.

14 minuten geleden
Turnster Sanne Wevers (34) denkt dat WK 'laatste kunstje' wordt

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) verwacht dat de wereldkampioenschappen in Rotterdam in oktober dit jaar het slotstuk van haar loopbaan zullen worden.

39 minuten geleden
Ecuadoraan Carapaz wint ook koninginnenrit in Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft zaterdag de koninginnenrit van de Tour de France gewonnen. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost was de beste uit een vroege ontsnapping in de twintigste etappe over 170,9 kilometer van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez, met onderweg drie beklimmingen van de buitencategorie en 5450 hoogtemeters. Het was zijn tweede zege in deze Tour.

46 minuten geleden
Turnster Visser blij met winst EK-kwalificatie na zware periode

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (24) is opgelucht dat ze de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK heeft gewonnen. Visser kende door het overlijden van haar oma naar eigen zeggen 'twee hele moeilijke weken' en was daardoor extra blij dat ze in Rotterdam een gedegen meerkamp wist neer te zetten.

50 minuten geleden