Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet fitte Alcaraz boekt belangrijke ATP Finals-zege op Roeblev

Niet fitte Alcaraz boekt belangrijke ATP Finals-zege op Roeblev

TURIJN (ANP) - Een niet geheel fitte Carlos Alcaraz heeft op de ATP Finals een belangrijke overwinning geboekt op de Rus Andrej Roeblev. Na extra voorzorgsmaatregelen tegen zijn tekort aan zuurstof, waaronder een neusstrip, versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld Roeblev in de tweede groepswedstrijd met 6-3 7-6 (8).

De 21-jarige Alcaraz, dit jaar winnaar van Roland Garros en Wimbledon, verloor maandag zijn eerste groepswedstrijd ruim van de Noor Casper Ruud (1-6 5-7). De Spanjaard gaf na afloop aan dat hij voor zijn reis naar Turijn ziek was geworden. Zijn coach maakte bekend dat Alcaraz last had van zijn ademhaling.

Maar de Spanjaard maakte tegen Roeblev in de eerste set indruk met fraaie punten. Twee opeenvolgende breaks, bij 3-3 en 5-3, waren genoeg om de openingsset binnen te slepen. Roeblev maakte veel onnodige fouten. De nummer 8 van de wereld had zijn service in de tweede set beter op orde, maar was in de tiebreak nipt de mindere van de Spanjaard.

'Mezelf verrast'

Alcaraz neemt het in het laatste groepsduel op tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de knock-outfase, Roeblev treft Ruud.

"Ik heb mezelf wel verrast", zei Alcaraz in het interview na afloop op de baan. "Ik probeerde me gewoon te concentreren op mijn spel en op wat ik moest doen, en niet op het feit dat ik me ziek voelde. Als je eenmaal die baan opstapt, moet je dat vergeten. Vooral vanaf de baseline bleef ik kalm en geconcentreerd."

Meer uit Sport

Titelverdediger Alcaraz naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.

6 uur geleden
Bondscoach Jonker wil gebruikmaken van minder gevoel bij Engelsen

ZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.

7 uur geleden
Amerikaanse tennisster Anisimova naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).

7 uur geleden
Sabalenka na thriller tegen Siegemund in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.

9 uur geleden
Pogacar wint vierde etappe, Van der Poel behoudt gele trui

ROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.

9 uur geleden
Tennisser Fritz voor de eerste keer naar halve finales Wimbledon

LONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).

10 uur geleden
Tennisser Pel met partner Hijikata naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser David Pel heeft voor het eerst de halve finale bereikt van het mannendubbelspel op Wimbledon. De 33-jarige Noord-Hollander won met zijn dubbelpartner Rinky Hijikata in twee sets van de Brazilianen Rafael Matos en Marcelo Melo: 7-6 (5) 6-4. Pel had eerder in 2022 de derde ronde gehaald op Wimbledon.

10 uur geleden