Niet fitte Alcaraz boekt belangrijke ATP Finals-zege op Roeblev
TURIJN (ANP) - Een niet geheel fitte Carlos Alcaraz heeft op de ATP Finals een belangrijke overwinning geboekt op de Rus Andrej Roeblev. Na extra voorzorgsmaatregelen tegen zijn tekort aan zuurstof, waaronder een neusstrip, versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld Roeblev in de tweede groepswedstrijd met 6-3 7-6 (8).
De 21-jarige Alcaraz, dit jaar winnaar van Roland Garros en Wimbledon, verloor maandag zijn eerste groepswedstrijd ruim van de Noor Casper Ruud (1-6 5-7). De Spanjaard gaf na afloop aan dat hij voor zijn reis naar Turijn ziek was geworden. Zijn coach maakte bekend dat Alcaraz last had van zijn ademhaling.
Maar de Spanjaard maakte tegen Roeblev in de eerste set indruk met fraaie punten. Twee opeenvolgende breaks, bij 3-3 en 5-3, waren genoeg om de openingsset binnen te slepen. Roeblev maakte veel onnodige fouten. De nummer 8 van de wereld had zijn service in de tweede set beter op orde, maar was in de tiebreak nipt de mindere van de Spanjaard.
'Mezelf verrast'
Alcaraz neemt het in het laatste groepsduel op tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de knock-outfase, Roeblev treft Ruud.
"Ik heb mezelf wel verrast", zei Alcaraz in het interview na afloop op de baan. "Ik probeerde me gewoon te concentreren op mijn spel en op wat ik moest doen, en niet op het feit dat ik me ziek voelde. Als je eenmaal die baan opstapt, moet je dat vergeten. Vooral vanaf de baseline bleef ik kalm en geconcentreerd."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
3 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
5 uur geleden