Niet fitte Alcaraz boekt belangrijke ATP Finals-zege op Roeblev
TURIJN (ANP) - Een niet geheel fitte Carlos Alcaraz heeft op de ATP Finals een belangrijke overwinning geboekt op de Rus Andrej Roeblev. Na extra voorzorgsmaatregelen tegen zijn tekort aan zuurstof, waaronder een neusstrip, versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld Roeblev in de tweede groepswedstrijd met 6-3 7-6 (8).
De 21-jarige Alcaraz, dit jaar winnaar van Roland Garros en Wimbledon, verloor maandag zijn eerste groepswedstrijd ruim van de Noor Casper Ruud (1-6 5-7). De Spanjaard gaf na afloop aan dat hij voor zijn reis naar Turijn ziek was geworden. Zijn coach maakte bekend dat Alcaraz last had van zijn ademhaling.
Maar de Spanjaard maakte tegen Roeblev in de eerste set indruk met fraaie punten. Twee opeenvolgende breaks, bij 3-3 en 5-3, waren genoeg om de openingsset binnen te slepen. Roeblev maakte veel onnodige fouten. De nummer 8 van de wereld had zijn service in de tweede set beter op orde, maar was in de tiebreak nipt de mindere van de Spanjaard.
'Mezelf verrast'
Alcaraz neemt het in het laatste groepsduel op tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de knock-outfase, Roeblev treft Ruud.
"Ik heb mezelf wel verrast", zei Alcaraz in het interview na afloop op de baan. "Ik probeerde me gewoon te concentreren op mijn spel en op wat ik moest doen, en niet op het feit dat ik me ziek voelde. Als je eenmaal die baan opstapt, moet je dat vergeten. Vooral vanaf de baseline bleef ik kalm en geconcentreerd."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
15 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
17 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
17 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geleden