Niet fitte Alcaraz boekt belangrijke ATP Finals-zege op Roeblev
TURIJN (ANP) - Een niet geheel fitte Carlos Alcaraz heeft op de ATP Finals een belangrijke overwinning geboekt op de Rus Andrej Roeblev. Na extra voorzorgsmaatregelen tegen zijn tekort aan zuurstof, waaronder een neusstrip, versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld Roeblev in de tweede groepswedstrijd met 6-3 7-6 (8).
De 21-jarige Alcaraz, dit jaar winnaar van Roland Garros en Wimbledon, verloor maandag zijn eerste groepswedstrijd ruim van de Noor Casper Ruud (1-6 5-7). De Spanjaard gaf na afloop aan dat hij voor zijn reis naar Turijn ziek was geworden. Zijn coach maakte bekend dat Alcaraz last had van zijn ademhaling.
Maar de Spanjaard maakte tegen Roeblev in de eerste set indruk met fraaie punten. Twee opeenvolgende breaks, bij 3-3 en 5-3, waren genoeg om de openingsset binnen te slepen. Roeblev maakte veel onnodige fouten. De nummer 8 van de wereld had zijn service in de tweede set beter op orde, maar was in de tiebreak nipt de mindere van de Spanjaard.
'Mezelf verrast'
Alcaraz neemt het in het laatste groepsduel op tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de knock-outfase, Roeblev treft Ruud.
"Ik heb mezelf wel verrast", zei Alcaraz in het interview na afloop op de baan. "Ik probeerde me gewoon te concentreren op mijn spel en op wat ik moest doen, en niet op het feit dat ik me ziek voelde. Als je eenmaal die baan opstapt, moet je dat vergeten. Vooral vanaf de baseline bleef ik kalm en geconcentreerd."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
11 minuten geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
16 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
18 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
19 uur geleden