Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet eerder zo weinig vlinders in tuinen geteld als dit jaar

Niet eerder zo weinig vlinders in tuinen geteld als dit jaar

WAGENINGEN (ANP) - Bij de jaarlijkse tuinvlindertelling van De Vlinderstichting zijn niet eerder zo weinig vlinders geteld als dit jaar. Gemiddeld ging het om vijf vlinders per telling, zo meldt de organisatie op basis van voorlopige cijfers. Het vorige laagterecord stond op acht vlinders per tuin.

De tuinvlindertelling werd voor de zestiende keer gehouden. De atalanta werd het vaakst gezien in de tuinen van de tellers, gevolgd door het klein koolwitje en de dagpauwoog. Vorig jaar won het klein koolwitje, het jaar daarvoor zagen mensen de dagpauwoog het vaakst.

De afname van het aantal vlinders past in een trend die al jaren bezig is, zegt ecoloog Kars Veling van De Vlinderstichting. Bij tellingen voor het Landelijk Meetprogramma Vlinders ziet de stichting ook al "jaar in jaar uit" minder vlinders.

Leefgebied

"We zien een combinatie van factoren", zegt Veling. "Nederland is een intensief gebruikt land. Daardoor gaat leefgebied verloren, maar wordt het ook kwalitatief minder, door de afname van de waterkwaliteit en door stikstof. En de extremen van klimaatverandering geven nog een extra duwtje naar beneden." Hij spreekt van een "zeer matige uitslag".

Om meer vlinders in de tuin te krijgen, is het advies meer bloeiende planten in de tuin te zetten. "Stenen eruit, planten erin. Dat is ook voor jezelf", zegt Veling.

Meer uit Binnenland

Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

29 minuten geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

10 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

14 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

17 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

18 uur geleden