Niet eerder zo warm op oudjaarsdag
HOUTEN (ANP) - Het was niet eerder in het land ergens zo warm op oudjaarsdag als dit jaar in het Limburgse Ell. Volgens Weeronline werd het om 03.10 uur 15,4 graden. Daarmee is het één jaar oude record van 15,1 graden, dat ook gemeten werd in Ell, gebroken. Wel is het bewolkt, winderig en regenachtig.
Inmiddels is de maximumtemperatuur op meer plaatsen in het zuidoosten al over de 15,1 graden heen, meldt Weeronline rond 07.00 uur. Het warmst tot dusver werd het in Ell met 16,4 graden. Volgens Weeronline loopt de temperatuur zaterdag in het zuidoosten van het land nog verder op, richting de 17 graden.
Hoewel de temperatuur bijna lenteachtig aanvoelt, is het weerbeeld dat allerminst. Het is bewolkt, winderig en regenachtig, aldus het weerbureau. Nieuwjaarsdag verloopt vermoedelijk opnieuw uitzonderlijk zacht, waardoor waarschijnlijk ook de warmste 1 januari ooit wordt gemeten. Maandag is het ook nog zacht en stijgt het kwik tot rond 10 graden, daarna zakt de temperatuur naar normalere waarden van een graad of 8.
Het 31-decemberrecord voor De Bilt staat op 14,4 graden (2021). De kans dat dit record sneuvelt is groot, volgens Weeronline.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 23-jarige Mert A. uit Hoofddorp, die wordt verdacht van lidmaatschap van een gewelddadige onlinegroepering, komt op vrije voeten. Hij zal zich tijdens de schorsing van zijn voorarrest houden aan strenge voorwaarden, beloofde hij de rechtbank in Rotterdam donderdag.
4 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat van de Media is van oordeel dat de minister de voorlopige erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) kan heroverwegen en daarover een passend besluit moet nemen, zo meldt het CvdM. De aanleiding is volgens het CvdM de "maatschappelijke verontwaardiging die is ontstaan door de recente uitzending van ON!". In de uitzending is een fragment vertoond van Hitler en werden zijn uitspraken volgens critici vergoelijkt.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De euthanasiebrief met daarop de namen van alle veertien ondertekenaars in de zaak rond de 17-jarige Milou Verhoof, wordt aan de ouders verstrekt. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdagochtend bepaald, nadat de ouders van de in 2023 overleden Milou in een kort geding om de openbaring hadden gevraagd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het huis in Overasselt, dat dinsdag werd aangevallen door tientallen bewapende mensen, is donderdag op last van de burgemeester gesloten voor de duur van een jaar. Ook geldt er een noodbevel voor een van de bewoners van het adres, zo is te lezen in een verklaring op de website van de gemeente. Deze persoon mag "in beginsel voor de duur van twee weken" niet in de gemeente Heumen komen.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek bij het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, is donderdagochtend nog in volle gang. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Zolang het onderzoek gaande is, wordt het huis bewaakt door zwaarbewapende agenten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.
5 uur geleden