Niet eerder zo warm op oudjaarsdag
HOUTEN (ANP) - Het was niet eerder in het land ergens zo warm op oudjaarsdag als dit jaar in het Limburgse Ell. Volgens Weeronline werd het om 03.10 uur 15,4 graden. Daarmee is het één jaar oude record van 15,1 graden, dat ook gemeten werd in Ell, gebroken. Wel is het bewolkt, winderig en regenachtig.
Inmiddels is de maximumtemperatuur op meer plaatsen in het zuidoosten al over de 15,1 graden heen, meldt Weeronline rond 07.00 uur. Het warmst tot dusver werd het in Ell met 16,4 graden. Volgens Weeronline loopt de temperatuur zaterdag in het zuidoosten van het land nog verder op, richting de 17 graden.
Hoewel de temperatuur bijna lenteachtig aanvoelt, is het weerbeeld dat allerminst. Het is bewolkt, winderig en regenachtig, aldus het weerbureau. Nieuwjaarsdag verloopt vermoedelijk opnieuw uitzonderlijk zacht, waardoor waarschijnlijk ook de warmste 1 januari ooit wordt gemeten. Maandag is het ook nog zacht en stijgt het kwik tot rond 10 graden, daarna zakt de temperatuur naar normalere waarden van een graad of 8.
Het 31-decemberrecord voor De Bilt staat op 14,4 graden (2021). De kans dat dit record sneuvelt is groot, volgens Weeronline.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
47 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
2 uur geledenMARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB. "Zij hebben de onbevangenheid van de slachtoffertjes vernietigd", aldus de twee officieren van justitie. "We hebben gezocht naar een woord dat de lading van deze zaak dekt. Maar dat is niet gelukt."
8 uur geleden