Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet eerder zo warm op 22 december

Niet eerder zo warm op 22 december

HOUTEN (ANP) - Nog niet eerder was het op 22 december ergens in het land zo warm als deze dinsdag. In Arcen (Limburg) werd om 13.50 uur op het KNMI-weerstation de 14,7 graden aangetikt, meldt Weeronline. Daarmee is het oude record met 0,1 graden verschil uit de boeken geduwd.

Het oude record stond op naam van Woensdrecht. In 2015 werd het daar namelijk 14,6 graden. Een officieel warmterecord is het echter nog niet, daarvoor mag alleen gekeken worden naar de temperatuur in De Bilt. Op dat meetstation is het momenteel 13,1 graden. Het record daar staat op 14,4 graden.

Ook woensdag kunnen we nog temperaturen in de dubbele cijfers verwachten met maxima tot 13 graden. Een nieuw record zit er dan niet in, daarvoor moet het meer dan 15 graden worden. Vanaf donderdag wordt het geleidelijk kouder.

Meer uit Binnenland

Friesland versoepelt regels raadgevend referendum

LEEUWARDEN (ANP) - Friesland gaat het makkelijker maken voor inwoners om een provinciaal raadgevend referendum te organiseren. Onder meer het aantal handtekeningen dat nodig is om een volksraadpleging te organiseren, gaat omlaag. Ook wordt in de nieuwe regels die het provinciebestuur heeft vastgesteld de opkomstdrempel gewijzigd van 40 naar 30 procent van de kiesgerechtigden.

3 uur geleden
Proces bangalijst Utrechts corps uitgesteld door verplaatsing

UTRECHT (ANP) - De rechtszaak over een zogeheten bangalijst die is verspreid binnen een studentencorps in Utrecht, loopt vertraging op. De rechtbank in Utrecht zou de zaak volgende week behandelen, maar die zitting gaat niet door. Het proces moet namelijk worden overgenomen door de rechtbank in Gelderland.

4 uur geleden
FNV: enkele duizenden ov-medewerkers staken tegen kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Enkele duizenden werknemers in het openbaar vervoer hebben het werk neergelegd, meldt vakbond FNV. De vakbonden organiseren woensdag een landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Het gaat om een eerste indicatie van de grootste vakbond van Nederland. Ook andere vakbonden, zoals CNV, doen mee aan de actie.

4 uur geleden
Iets meer broeikasgassen uitgestoten in tweede kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het tweede kwartaal van 2026 iets hoger dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM op basis van voorlopige cijfers.

6 uur geleden
Veel bussen vallen uit bij Arriva door landelijke staking

HEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.

6 uur geleden
NS-stations leeg door landelijke 24-uursstaking

UTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.

6 uur geleden
Minderhoud: grenzen scherp in gaten houden om vuurwerk te stoppen

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."

10 uur geleden