Niet eerder zo heet in Nederland op 17 juni
HUPSEL (ANP) - In Hupsel in de Achterhoek is de temperatuur donderdag volgens Weer.nl opgelopen tot 33,2 graden. Daarmee is het landelijk de warmste 17 juni ooit gemeten. Het oude record werd op 17 juni 2002 in de boeken gezet, toen het in Arcen (Limburg) 32,9 graden werd.
Langs de oostgrens van het land kan het kwik de komende uren zelfs nog verder oplopen tot 35 graden. In De Bilt werd eerder op de dag al de eerste tropische dag van het jaar waargenomen. Op het hoofdstation werd het 30,3 graden en daarmee werd de grens van minimaal 30 graden, die nodig is om officieel van een tropische dag te mogen spreken, doorbroken.
In de avond, in de nacht van donderdag op vrijdag en op vrijdag zelf volgen vanuit het zuiden regionaal zware onweersbuien die overlast kunnen veroorzaken. Dit kan een felle bui zijn met hagelstenen en veel neerslag in korte tijd. Ook harde windstoten worden niet uitgesloten.
Tropennacht
Ondanks die buien is er - zeker in de stedelijke gebieden in het zuiden - wel opnieuw kans op een tropennacht met minima van boven de 20 graden. Op 18 juni was er nog nooit eerder sprake van een tropennacht. De hoogste nachttemperatuur werd in 1930 in Den Helder gemeten, toen werd het 18,6 graden.
Vrijdag overdag trekken de buien weg en breekt de zon snel weer door. Het is dan met 28 tot 32 graden zeer broeierig. Op de Wadden is het beduidend frisser, daar geeft de thermometer maar 20 graden aan. In de loop van de middag en avond kunnen vooral in het westen en noorden nog een aantal flinke buien ontstaan.
Deze buien gaan gepaard met zwaar onweer, zware windstoten tot 90 kilometer per uur en grote hagelstenen van 2 tot wel 5 centimeter. Daarbij valt er ook in korte tijd veel neerslag. Lokaal valt er vrijdag over de hele dag zo'n 50 tot 80 millimeter, gelijk aan de hele maandsom van juni. Dat staat gelijk aan vijf tot acht emmers water per vierkante meter.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
41 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.
5 uur geledenALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de steekpartij waardoor in de nacht van zaterdag op zondag in Eindhoven twee mensen gewond raakten, zou een ruzie tussen een groep van zo'n tien mensen vooraf zijn gegaan. Inmiddels zijn drie mensen aangehouden, meldt de politie zondag.
6 uur geleden