Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet alleen volkslied verandert door dood van Elizabeth

Niet alleen volkslied verandert door dood van Elizabeth

LONDEN (ANP/DPA) - "God save the King" in het volkslied is niet de enige verandering waaraan de Britten zullen moeten wennen nu koningin Elizabeth niet langer hun staatshoofd is. In de hele samenleving was de vorstin aanwezig met emblemen, titels en in het betaalverkeer.

Er zijn naar schatting 29 miljard munten in omloop met daarop de beeltenis van Elizabeth, waarvoor in de loop van de zeventig regeringsjaren vijf verschillende portretten zijn gemaakt. De laatste aanpassing stamt uit 2015. De Royal Mint heeft nog niet bekendgemaakt wanneer de eerste munten met een portret van de nieuwe koning Charles III worden geslagen. Zeker is wel dat hij traditioneel de andere kant op zal kijken als Elizabeth. Waar zij op de pond naar rechts kijkt, zal Charles de linkerkant op blikken.

Net als de pondstukken blijven ook de bankbiljetten met daarop de koningin geldig. In Schotland en Noord-Ierland staat Elizabeth niet op de biljetten, maar in Engeland zijn er 4,5 miljard van in omloop, goed voor zo'n 80 miljard pond. Ook daar is nog niet bekend wanneer het gezicht van Charles op het betaalmiddel verschijnt.

Postzegels

De Royal Mail gaat geen nieuwe postzegels met het portret van Elizabeth meer drukken, maar beraadt zich in overleg met Buckingham Palace nog over het moment dat Charles op de zegels verschijnt.

Alle ministeries en departementen moeten hun websites, logo's en briefpapier gaan veranderen. Die dragen nu nog een verwijzing naar Elizabeth, bij voorbeeld in "Her Majesty's Revenue and Customs", maar dat moet nu "His Majesty's" worden. Ook in de justitiële wereld moet er het een en ander veranderen. Advocaten van het Openbaar Ministerie heten daar nu nog Queen's Council (QC).

Meer uit Buitenland

Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

25 minuten geleden
VN-experts: snel actie nodig voor overvolle Franse gevangenissen

GENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.

27 minuten geleden
Oekraïne claimt nieuwe aanval op olieraffinaderij Toeapse

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.

33 minuten geleden
EU-ministers: druk op Rusland moet worden opgevoerd

LIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.

57 minuten geleden
Italië legt beslag op waardevolle bezittingen dode maffiabaas

ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.

1 uur geleden
Ambassade VS in Kyiv blijft open na Russische oproep tot vertrek

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.

1 uur geleden
Kallas: niet in val Rusland trappen om naam EU-gezant te noemen

LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

2 uur geleden