Niertransplantatiepatiënten meer kans te sterven na corona-opname
AMSTERDAM (ANP) - Mensen die een niertransplantatie ondergingen, hebben een zes keer grotere kans dan mensen zonder nierproblemen om te overlijden aan het coronavirus als ze eenmaal in het ziekenhuis belandden met een besmetting. Dat melden onderzoekers op basis van een nieuwe studie waaraan elf Nederlandse ziekenhuizen meededen.
Ook hebben deze mensen zes keer meer kans om in de maanden na hun coronabesmetting opnieuw te worden opgenomen in het ziekenhuis. De verschillen tussen niertransplantatiepatiënten en coronapatiënten zonder nierproblemen zijn direct bij binnenkomst in het ziekenhuis niet groot, aldus de onderzoekers. Maar na drie maanden blijken er wel "grote gezondheidsverschillen" tussen de groepen te zijn.
In de studie zijn 4000 opgenomen Covidpatiënten onderzocht. Andere nierpatiënten, zoals mensen die afhankelijk zijn van dialyse, hebben evenveel kans op een ernstig verloop van een coronabesmetting als mensen zonder nierproblemen. "Het onderzoek benadrukt de kwetsbaarheid van mensen met een niertransplantatie", aldus het Amsterdam UMC - een van de ziekenhuizen die meewerkten aan het onderzoek. De resultaten zijn gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Scientific Reports.
Uit ander onderzoek komt naar voren dat slechts de helft van de mensen met een niertransplantatie genoeg antistoffen ontwikkelt tegen het coronavirus na twee prikken met een vaccin, zo meldt het Amsterdamse ziekenhuis. In Nederland hebben mensen die onvoldoende afweer opbouwden na de eerste vaccinatieronde vorig jaar al een extra prik kunnen krijgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt. "Walgelijk", twitterde staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken, VVD).
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.
6 uur geleden