'Niemand heeft er iets aan als ik Mvogo kloteballen ga geven'
VOLENDAM (ANP) - Lars Unnerstall moest bij PSV lang op zijn kans wachten. Na een aantal mindere optredens van Jeroen Zoet vond de toenmalige hoofdtrainer Mark van Bommel het genoeg en koos hij vorig seizoen halverwege november, in de veelbesproken uitwedstrijd tegen Willem II, voor het eerst voor de Duitse keeper. Unnerstall stond zijn plaats daarna, tot het stilleggen van de competitie vanwege het coronavirus, niet meer af.
Onder de nieuwe hoofdcoach Roger Schmidt is Unnerstall echter weer terug bij af. Dinsdag mocht hij eindelijk weer een keer keepen, in de bekerwedstrijd tegen FC Volendam. Unnerstall blonk voor rust met een aantal goede reddingen uit en had een belangrijk aandeel in het bereiken van de kwartfinales: 0-2.
"Of ik dit seizoen de bekerkeeper ben? Ik hoop het wel", aldus Unnerstall, die een dag voor de wedstrijd te horen kreeg dat hij onder de lat stond. Het vorige bekerduel met De Graafschap had hij ook een basisplaats. " De eerste helft leden we dicht bij ons eigen doel te vaak balverlies. Daardoor kreeg Volendam grote kansen. Ik heb gedaan wat ik als keeper wil doen, dat is ook mijn taak. Het was niet alleen mijn verdienste. We hebben ook twee doelpunten gemaakt."
Geen wrok
Unnerstall heeft geen wrok of slechte gevoelens, zegt hij. Schmidt gaf in de voorbereiding Zoet, Unnerstall en Robin Ruiter allemaal een eerlijke kans. De Duitse trainer wilde een meer meevoetballende keeper hebben en dat zijn alle drie de doelmannen niet echt. Zoet vertrok naar Spezia en Ruiter naar Willem II. Unnerstall bleef, maar verloor de concurrentiestrijd met de van RB Leipzig gehuurde Zwitser Yvon Mvogo.
"De trainer heeft voor Mvogo gekozen, dat is nou eenmaal zo", aldus Unnerstall. "Dan mag je een weekje boos zijn, maar daarna moet je weer in het belang van het team denken. Het is voor niemand goed als ik domme dingen doe of Mvogo kloteballen geef bij de warming-up. Ik wil ook niet dat iemand dat bij mij doet. Het is nu aan mij om hem te steunen en te helpen en er op die manier aan bij te dragen dat wij elke wedstrijd winnen."
Goede keepersgroep
Een wedstrijd zoals tegen FC Volendam zet Unnerstall wel een beetje aan het denken. "Het was fijn om weer te keepen. Ik heb al eens gevraagd of ik bij Jong PSV mag keepen, bijvoorbeeld tegen Jong Ajax. Maar dat is lastig, omdat we meestal een dag ervoor of een dag erna zelf spelen. Dit jaar moet ik het dus van de beker hebben."
Het contract van de doelman loopt na dit seizoen af. Gesproken over verlenging of een vertrek is er nog niet. "Ik ben 30 jaar en kan nog een tijd mee. Dus ik moet ook naar mezelf kijken, naar wat ik wil. Maar ook al speel ik niet, ik zit wel op mijn plek. We hebben een goede keepersgroep, met Raimond van der Gouw als goede keeperstrainer. We hadden vorig seizoen een andere hiërarchie. Zoet, Ruiter en ik waren allemaal ongeveer gelijk. Dat is natuurlijk heel lastig. Nu zitter er achter Mvogo en mij twee jonge keepers, dat is denk ik beter. Ik weet niet hoe de keeperssituatie volgend seizoen is. We moeten niets overhaasten."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
10 uur geleden