Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Niemand heeft er iets aan als ik Mvogo kloteballen ga geven'

'Niemand heeft er iets aan als ik Mvogo kloteballen ga geven'

VOLENDAM (ANP) - Lars Unnerstall moest bij PSV lang op zijn kans wachten. Na een aantal mindere optredens van Jeroen Zoet vond de toenmalige hoofdtrainer Mark van Bommel het genoeg en koos hij vorig seizoen halverwege november, in de veelbesproken uitwedstrijd tegen Willem II, voor het eerst voor de Duitse keeper. Unnerstall stond zijn plaats daarna, tot het stilleggen van de competitie vanwege het coronavirus, niet meer af.

Onder de nieuwe hoofdcoach Roger Schmidt is Unnerstall echter weer terug bij af. Dinsdag mocht hij eindelijk weer een keer keepen, in de bekerwedstrijd tegen FC Volendam. Unnerstall blonk voor rust met een aantal goede reddingen uit en had een belangrijk aandeel in het bereiken van de kwartfinales: 0-2.

"Of ik dit seizoen de bekerkeeper ben? Ik hoop het wel", aldus Unnerstall, die een dag voor de wedstrijd te horen kreeg dat hij onder de lat stond. Het vorige bekerduel met De Graafschap had hij ook een basisplaats. " De eerste helft leden we dicht bij ons eigen doel te vaak balverlies. Daardoor kreeg Volendam grote kansen. Ik heb gedaan wat ik als keeper wil doen, dat is ook mijn taak. Het was niet alleen mijn verdienste. We hebben ook twee doelpunten gemaakt."

Geen wrok

Unnerstall heeft geen wrok of slechte gevoelens, zegt hij. Schmidt gaf in de voorbereiding Zoet, Unnerstall en Robin Ruiter allemaal een eerlijke kans. De Duitse trainer wilde een meer meevoetballende keeper hebben en dat zijn alle drie de doelmannen niet echt. Zoet vertrok naar Spezia en Ruiter naar Willem II. Unnerstall bleef, maar verloor de concurrentiestrijd met de van RB Leipzig gehuurde Zwitser Yvon Mvogo.

"De trainer heeft voor Mvogo gekozen, dat is nou eenmaal zo", aldus Unnerstall. "Dan mag je een weekje boos zijn, maar daarna moet je weer in het belang van het team denken. Het is voor niemand goed als ik domme dingen doe of Mvogo kloteballen geef bij de warming-up. Ik wil ook niet dat iemand dat bij mij doet. Het is nu aan mij om hem te steunen en te helpen en er op die manier aan bij te dragen dat wij elke wedstrijd winnen."

Goede keepersgroep

Een wedstrijd zoals tegen FC Volendam zet Unnerstall wel een beetje aan het denken. "Het was fijn om weer te keepen. Ik heb al eens gevraagd of ik bij Jong PSV mag keepen, bijvoorbeeld tegen Jong Ajax. Maar dat is lastig, omdat we meestal een dag ervoor of een dag erna zelf spelen. Dit jaar moet ik het dus van de beker hebben."

Het contract van de doelman loopt na dit seizoen af. Gesproken over verlenging of een vertrek is er nog niet. "Ik ben 30 jaar en kan nog een tijd mee. Dus ik moet ook naar mezelf kijken, naar wat ik wil. Maar ook al speel ik niet, ik zit wel op mijn plek. We hebben een goede keepersgroep, met Raimond van der Gouw als goede keeperstrainer. We hadden vorig seizoen een andere hiërarchie. Zoet, Ruiter en ik waren allemaal ongeveer gelijk. Dat is natuurlijk heel lastig. Nu zitter er achter Mvogo en mij twee jonge keepers, dat is denk ik beter. Ik weet niet hoe de keeperssituatie volgend seizoen is. We moeten niets overhaasten."

Meer uit Voetbal

Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

7 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

9 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

10 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

10 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

12 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

12 uur geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

13 uur geleden