Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nida 'spijkert' petitie tegen belediging profeet aan Ridderzaal

Nida 'spijkert' petitie tegen belediging profeet aan Ridderzaal

DEN HAAG (ANP) - De politieke partij Nida, die door de islam is geïnspireerd, heeft vrijdag een petitie tegen belediging van de profeet Mohammed symbolisch aan de deur van de Ridderzaal 'gespijkerd'. In de geest van de Duitse kerkhervormer Maarten Luther plaatste Nida een bord met acht stellingen voor de deur, ondertekend door 124.170 mensen. Na ongeveer vijf minuten haalde de politie het bord weer weg.

Er waren ongeveer dertig demonstranten aanwezig. Zij liepen vanaf het Plein naar het Binnenhof terwijl ze een "lofzang voor de profeet Mohammed" zongen, aldus een aanwezige.

De partij is boos dat de Tweede Kamer nog niets heeft gedaan met de petitie. Volgens partijleider Nourdin El Ouali is "een generatie opgegroeid met een zondebokpolitiek van islamofobie en moslimhaat". De leden van Nida voelen zich "ongehoord en niet vertegenwoordigd" door de de politiek. De partij doet mee aan de Tweede Kamerverkiezingen en hoopt "toch wel drie zetels te halen", zegt een woordvoerder. In de laatste Peilingwijzer, een gewogen gemiddelde van verschillende peilingen, haalt Nida nog geen Kamerzetel.

Demonstreren op het Binnenhof is verboden. De demonstratie was van tevoren niet aangekondigd. Aanwezige politie greep niet in, maar sommeerde de groep wel direct na afloop van de demonstratie te vertrekken.

Meer uit Politiek

Berendsen: Nederland was naïef over groeiende Chinese invloed

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."

12 minuten geleden
De Bat krijgt taak om ruimte te maken op volgelopen stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."

1 uur geleden
Indiase premier kondigt snel partnerschap met Nederland aan

NEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Yeşilgöz hoopt op meer waardering voor militairen

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.

2 uur geleden
Eerenberg wordt D66-staatssecretaris van Financiën

DEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.

3 uur geleden
Erkens snapt scepsis agrarische sector over zijn aantreden

DEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.

4 uur geleden
Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

21 uur geleden