Nicol Kremers verzoekt rechter om Peter Gillis te laten getuigen
DEN BOSCH (ANP) - Nicol Kremers wil haar ex Peter Gillis onder ede laten horen om te bewijzen dat ze een contract met hem onder dwang zou hebben getekend. Volgens die overeenkomst zou ze niets mogen zeggen over gebeurtenissen tijdens de relatie. Bij het tekenen daarvan maakte de SBS6-ster volgens Kremers "misbruik van omstandigheden". Ze stelt dat ze herhaaldelijk slachtoffer is geweest van huiselijk geweld.
Kremers was maandag zelf niet in de rechtszaal in Den Bosch. Dat is volgens haar advocaten besloten in overleg met haar psycholoog. Ze stond achteraf wel buiten de pers te woord. "Ik heb dat voor mezelf gedaan. Ik kan Peter niet onder ogen komen", zei ze.
Gillis was wel bij de zaak aanwezig. Zijn advocaten verzetten zich tegen het verzoek om getuigen te horen. Volgens hen is er sprake van een mediacircus en is het doel om Gillis "te framen en in een kwaad daglicht te zetten".
Intimidatie
Kremers' advocaten ontkennen dat. Zij zeggen dat hun cliënt slachtoffer was van geweld en zich bedreigd en geïntimideerd voelde. Bij de totstandkoming van de overeenkomst zou Gillis daar misbruik van hebben gemaakt. Ze willen hem daarover horen. Ook een andere getuige zou kunnen verklaren over de druk die Kremers voelde. Daarnaast willen de advocaten een deskundige oproepen die kan beoordelen of zij wel in staat was om vrijwillig te tekenen.
De ex van de realityster kondigde eerder aan een boek uit te brengen over haar leven. Gillis wilde inzage in dat boek, maar de voorzieningenrechter wees dat af. Die bepaalde in november 2023 wel dat Kremers zich moest houden aan de geheimhoudingsafspraken. Kremers is naar eigen zeggen momenteel niet bezig met haar boek, maar vooral met de strafzaak waarin de twee nog steeds verwikkeld zijn. Gillis wordt daarin beschuldigd van mishandeling.
Verplaatsing
De strafzaak stond eerst gepland voor 2023, maar werd verplaatst. Het is onduidelijk wanneer de zaak wel plaatsvindt. "Ik wacht er al twee jaar op", zei Kremers. "Ik wil dat het een keer klaar is, dat er wordt doorgepakt."
Het stel dat bekend werd door de realityserie Massa is Kassa van SBS6 ging in februari 2023 uit elkaar. De bindende overeenkomst zou na de breuk getekend zijn. Volgens Kremers' advocaten kreeg ze daar 5000 euro voor, om een auto van te kopen: "Een goedkope afkoop voor een eeuwig stilzwijgen."
De rechter beslist over zes weken over de getuigenverzoeken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
14 uur geleden