Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nicol Kremers verzoekt rechter om Peter Gillis te laten getuigen

Nicol Kremers verzoekt rechter om Peter Gillis te laten getuigen

DEN BOSCH (ANP) - Nicol Kremers wil haar ex Peter Gillis onder ede laten horen om te bewijzen dat ze een contract met hem onder dwang zou hebben getekend. Volgens die overeenkomst zou ze niets mogen zeggen over gebeurtenissen tijdens de relatie. Bij het tekenen daarvan maakte de SBS6-ster volgens Kremers "misbruik van omstandigheden". Ze stelt dat ze herhaaldelijk slachtoffer is geweest van huiselijk geweld.

Kremers was maandag zelf niet in de rechtszaal in Den Bosch. Dat is volgens haar advocaten besloten in overleg met haar psycholoog. Ze stond achteraf wel buiten de pers te woord. "Ik heb dat voor mezelf gedaan. Ik kan Peter niet onder ogen komen", zei ze.

Gillis was wel bij de zaak aanwezig. Zijn advocaten verzetten zich tegen het verzoek om getuigen te horen. Volgens hen is er sprake van een mediacircus en is het doel om Gillis "te framen en in een kwaad daglicht te zetten".

Intimidatie

Kremers' advocaten ontkennen dat. Zij zeggen dat hun cliënt slachtoffer was van geweld en zich bedreigd en geïntimideerd voelde. Bij de totstandkoming van de overeenkomst zou Gillis daar misbruik van hebben gemaakt. Ze willen hem daarover horen. Ook een andere getuige zou kunnen verklaren over de druk die Kremers voelde. Daarnaast willen de advocaten een deskundige oproepen die kan beoordelen of zij wel in staat was om vrijwillig te tekenen.

De ex van de realityster kondigde eerder aan een boek uit te brengen over haar leven. Gillis wilde inzage in dat boek, maar de voorzieningenrechter wees dat af. Die bepaalde in november 2023 wel dat Kremers zich moest houden aan de geheimhoudingsafspraken. Kremers is naar eigen zeggen momenteel niet bezig met haar boek, maar vooral met de strafzaak waarin de twee nog steeds verwikkeld zijn. Gillis wordt daarin beschuldigd van mishandeling.

Verplaatsing

De strafzaak stond eerst gepland voor 2023, maar werd verplaatst. Het is onduidelijk wanneer de zaak wel plaatsvindt. "Ik wacht er al twee jaar op", zei Kremers. "Ik wil dat het een keer klaar is, dat er wordt doorgepakt."

Het stel dat bekend werd door de realityserie Massa is Kassa van SBS6 ging in februari 2023 uit elkaar. De bindende overeenkomst zou na de breuk getekend zijn. Volgens Kremers' advocaten kreeg ze daar 5000 euro voor, om een auto van te kopen: "Een goedkope afkoop voor een eeuwig stilzwijgen."

De rechter beslist over zes weken over de getuigenverzoeken.

Meer uit Binnenland

Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

4 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

5 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

6 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

7 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

9 uur geleden
COC: Nederland moet weer vooroplopen bij lhbti+-rechten

DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.

10 uur geleden