Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nicol Kremers verzoekt rechter om Peter Gillis te laten getuigen

Nicol Kremers verzoekt rechter om Peter Gillis te laten getuigen

DEN BOSCH (ANP) - Nicol Kremers wil haar ex Peter Gillis onder ede laten horen om te bewijzen dat ze een contract met hem onder dwang zou hebben getekend. Volgens die overeenkomst zou ze niets mogen zeggen over gebeurtenissen tijdens de relatie. Bij het tekenen daarvan maakte de SBS6-ster volgens Kremers "misbruik van omstandigheden". Ze stelt dat ze herhaaldelijk slachtoffer is geweest van huiselijk geweld.

Kremers was maandag zelf niet in de rechtszaal in Den Bosch. Dat is volgens haar advocaten besloten in overleg met haar psycholoog. Ze stond achteraf wel buiten de pers te woord. "Ik heb dat voor mezelf gedaan. Ik kan Peter niet onder ogen komen", zei ze.

Gillis was wel bij de zaak aanwezig. Zijn advocaten verzetten zich tegen het verzoek om getuigen te horen. Volgens hen is er sprake van een mediacircus en is het doel om Gillis "te framen en in een kwaad daglicht te zetten".

Intimidatie

Kremers' advocaten ontkennen dat. Zij zeggen dat hun cliënt slachtoffer was van geweld en zich bedreigd en geïntimideerd voelde. Bij de totstandkoming van de overeenkomst zou Gillis daar misbruik van hebben gemaakt. Ze willen hem daarover horen. Ook een andere getuige zou kunnen verklaren over de druk die Kremers voelde. Daarnaast willen de advocaten een deskundige oproepen die kan beoordelen of zij wel in staat was om vrijwillig te tekenen.

De ex van de realityster kondigde eerder aan een boek uit te brengen over haar leven. Gillis wilde inzage in dat boek, maar de voorzieningenrechter wees dat af. Die bepaalde in november 2023 wel dat Kremers zich moest houden aan de geheimhoudingsafspraken. Kremers is naar eigen zeggen momenteel niet bezig met haar boek, maar vooral met de strafzaak waarin de twee nog steeds verwikkeld zijn. Gillis wordt daarin beschuldigd van mishandeling.

Verplaatsing

De strafzaak stond eerst gepland voor 2023, maar werd verplaatst. Het is onduidelijk wanneer de zaak wel plaatsvindt. "Ik wacht er al twee jaar op", zei Kremers. "Ik wil dat het een keer klaar is, dat er wordt doorgepakt."

Het stel dat bekend werd door de realityserie Massa is Kassa van SBS6 ging in februari 2023 uit elkaar. De bindende overeenkomst zou na de breuk getekend zijn. Volgens Kremers' advocaten kreeg ze daar 5000 euro voor, om een auto van te kopen: "Een goedkope afkoop voor een eeuwig stilzwijgen."

De rechter beslist over zes weken over de getuigenverzoeken.

Meer uit Binnenland

Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

45 minuten geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

1 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

1 uur geleden
Eis: 30 jaar cel tegen Drutense Syriër voor ernstig militiegeweld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.

2 uur geleden
Kabinet wil goedkopere trein in zomermaanden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.

3 uur geleden
Wijdemeren stelt asielopvang Loosdrecht uit om veiligheidszorgen

LELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.

3 uur geleden
Dwangsom voor COA gaat in: nog ruim 200 asielzoekers in hotel Epe

EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.

4 uur geleden