Nice verliest na rode kaart binnen 10 seconden
NICE (ANP) - In de Franse voetbalcompetitie heeft Jean-Clair Todibo een record gevestigd. De 22-jarige verdediger van OGC Nice kreeg in de thuiswedstrijd tegen Angers binnen 10 seconden een rode kaart. Met tien man ging Nice met 1-0 onderuit.
Angers ging na de aftrap direct richting het doel van Nice. Todibo haalde na 5 seconden een speler die dreigde door te breken neer. Scheidsrechter Bastien Dechepy twijfelde niet en trok direct de rode kaart. Volgens diverse databureaus was het, voor zo ver bekend, de snelste rode kaart ooit in de Ligue 1.
Kort voor rust profiteerde Angers van de overtalsituatie via een doelpunt van Nabil Bentaleb. Na een uur spelen moest ook de bezoekende club met tien man verder, nadat Sofiane Boufal zijn tweede gele kaart had gekregen. Met tien tegen tien bleef het echter 0-1.
Oud-PSV'er Pablo Rosario zat op de bank bij Nice en kreeg geen speeltijd.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kiest voor Marisa Olislagers en Daniëlle van de Donk bij de voetbalsters van Oranje in het WK-kwalificatieduel met Polen. De 25-jarige Olislagers vervangt Janou Levels als linksback, 173-voudig international Van de Donk komt in de ploeg voor aanvallende middenveldster Ella Peddemors. De aftrap is om 21.00 uur in Almelo.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet alsnog een vergoeding betalen aan scoutingsbureau GIC voor de transfer van Lisandro MartÃnez en Antony naar Manchester United in 2022. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag bepaald. De rechtbank wees eerder de vordering van GIC af.
6 uur geledenPUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
18 uur geleden