Nice moet ondanks treffer Kluivert vrezen voor Europees voetbal
NICE (ANP) - OGC Nice moet ondanks een doelpunt van Justin Kluivert vrezen voor het mislopen van Europees voetbal volgend seizoen. De Franse subtopper verloor het thuisduel tegen OSC Lille met 3-1 en zag de concurrenten winnen op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1. De openingstreffer van Kluivert viel in de 31e minuut. Ook Pablo Rosario stond in de basis bij Nice.
Doelpunten van Jonathan David en Timothy Wea na rust zorgden uiteindelijk voor de nederlaag van Nice tegen Lille, waar verdediger Sven Botman ontbrak. Nice staat zesde met 63 punten. Nummer 5 RC Strasbourg heeft evenveel punten en Stade Rennes staat met twee punten meer op de vierde plek. Die plaats betekent aan het einde van het seizoen, waarvan nog een wedstrijd resteert, plaatsing voor de Europa League. De club die vijfde wordt plaatst zich voor de Conference League.
Doelman Marco Bizot kwam met Stade Brest nog op een 2-0-voorsprong tegen AS Monaco, maar de Nederlander moest uiteindelijk drie doelpunten van Wissam Ben Yedder en één van Kevin Volland toestaan: 4-2. Monaco, waar Myron Boadu in de slotfase inviel, staat nu tweede. Die plek betekent uiteindelijk directe plaatsing voor de Champions League. Brest staat elfde.
Wijnaldum
Georginio Wijnaldum, niet opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal, speelde bijna 70 minuten bij de 4-0-zege van kampioen Paris Saint-Germain op Montpellier. Toen kwam Xavi Simons voor hem in het veld. Lionel Messi maakte in Montpellier de eerste twee doelpunten, waarna Ángel Di María en Kylian Mbappé (strafschop) ook nog wisten te scoren.
Trainer Peter Bosz kan met Olympique Lyon geen Europees voetbal meer halen, maar hij won wel met 3-2 van FC Nantes. Moussa Dembélé maakte namens Lyon de openingstreffer, zijn zestiende competitiedoelpunt van dit kalenderjaar.
Bordeaux
Hekkensluiter Girondins de Bordeaux kan na het 0-0-gelijkspel tegen FC Lorient degradatie bijna niet meer ontlopen. De achterstand op de achttiende plek, die nacompetitie betekent, is een wedstrijd voor het einde 3 punten en ook is het doelsaldo van Bordeaux aanzienlijk minder.
Basisspeler Javairô Dilrosun zag dat het duel na 26 minuten even werd stilgelegd nadat supporters honderden rollen wc-papier op het veld hadden gegooid. De fanatieke aanhang van Bordeaux had voor het duel al geprobeerd de spelersbus te stoppen uit onvrede over de prestaties.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
15 minuten geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
18 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
13 uur geleden