Nice legt komst grote cruiseschepen aan banden
NICE (ANP/AFP) - Nice legt de komst van grote cruiseschepen aan banden. Burgemeester Christian Estrosi heeft maatregelen aangekondigd die ervoor moeten zorgen dat schepen met meer dan 900 passagiers niet meer aanmeren in de buurt van de Zuid-Franse kuststad. Daarmee wil hij overlast door massatoerisme tegengaan.
Kleinere jachten zijn nog wel welkom in Nice, maar grotere schepen niet. "Pleziervaart, ja. Maar drijvende flatgebouwen, nee", vat Estrosi het samen.
Als burgemeester van Nice heeft Estrosi niet de bevoegdheid om cruiseschepen direct te weren. Daarom heeft hij een besluit ondertekend als voorzitter van de raad van gemeenten in de metropoolregio rond Nice. Daaronder valt ook de gemeente Villefranche-sur-Mer, de plek waar grotere cruiseschepen kunnen aanmeren dankzij de diepere haven. Te grote cruiseschepen krijgen van Estrosi voortaan geen toestemming meer om hun passagiers aan land te laten gaan voor excursies.
Vervuilende stookolie
Cruises zijn de afgelopen jaren populairder geworden, maar ze leiden vaak tot overlast in de plaatsen waar ze aanmeren. Ze verstoken in havens zonder geschikte elektra-aansluitingen vervuilende stookolie om alle systemen aan boord te laten draaien. Ook leiden grote drommen toeristen die van een schip afkomen tot onvrede.
Volgens Estrosi kan Nice de groeiende stroom van cruisereizigers niet aan. Tussen nu en begin volgend jaar zouden er aanvragen zijn om 300.000 mensen aan land te laten gaan, tegenover 160.000 vorig jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
10 uur geleden