Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nice legt komst grote cruiseschepen aan banden

Nice legt komst grote cruiseschepen aan banden

NICE (ANP/AFP) - Nice legt de komst van grote cruiseschepen aan banden. Burgemeester Christian Estrosi heeft maatregelen aangekondigd die ervoor moeten zorgen dat schepen met meer dan 900 passagiers niet meer aanmeren in de buurt van de Zuid-Franse kuststad. Daarmee wil hij overlast door massatoerisme tegengaan.

Kleinere jachten zijn nog wel welkom in Nice, maar grotere schepen niet. "Pleziervaart, ja. Maar drijvende flatgebouwen, nee", vat Estrosi het samen.

Als burgemeester van Nice heeft Estrosi niet de bevoegdheid om cruiseschepen direct te weren. Daarom heeft hij een besluit ondertekend als voorzitter van de raad van gemeenten in de metropoolregio rond Nice. Daaronder valt ook de gemeente Villefranche-sur-Mer, de plek waar grotere cruiseschepen kunnen aanmeren dankzij de diepere haven. Te grote cruiseschepen krijgen van Estrosi voortaan geen toestemming meer om hun passagiers aan land te laten gaan voor excursies.

Vervuilende stookolie

Cruises zijn de afgelopen jaren populairder geworden, maar ze leiden vaak tot overlast in de plaatsen waar ze aanmeren. Ze verstoken in havens zonder geschikte elektra-aansluitingen vervuilende stookolie om alle systemen aan boord te laten draaien. Ook leiden grote drommen toeristen die van een schip afkomen tot onvrede.

Volgens Estrosi kan Nice de groeiende stroom van cruisereizigers niet aan. Tussen nu en begin volgend jaar zouden er aanvragen zijn om 300.000 mensen aan land te laten gaan, tegenover 160.000 vorig jaar.

Meer uit Financieel

Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

21 minuten geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

1 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

1 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

2 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

2 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

3 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

4 uur geleden