Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nicaragua wil aansluiten bij genocidezaak Zuid-Afrika tegen Israël

Nicaragua wil aansluiten bij genocidezaak Zuid-Afrika tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Nicaragua wil zich aansluiten bij de genocidezaak die Zuid-Afrika bij het Internationaal Gerechtshof heeft aangespannen tegen Israël. Het Midden-Amerikaanse land vindt dat Israël het Genocideverdrag heeft geschonden en wil dat het stopt met het doden van Palestijnen.

Zuid-Afrika wilde dat Israël per direct zou stoppen met de militaire operatie in de Gazastrook, omdat er sprake zou zijn van genocide. Sinds 7 oktober vecht Israël een oorlog uit met de Palestijnse militante beweging Hamas. Volgens de Palestijnen zijn sindsdien bijna 28.000 mensen in Gaza omgekomen.

Het ICJ in Den Haag oordeelde vorige maand dat Israël moet doen wat het kan om burgerslachtoffers te voorkomen. De vraag of Israël het genocideverdrag heeft geschonden staat nog open. Nicaragua zegt zich nu te willen aansluiten bij de door Zuid-Afrika aangespannen zaak, omdat genocide "universeel" veroordeeld moet worden en omdat het samenwerking zou vereisen om "de mensheid van zo'n afschuwelijke plaag te bevrijden".

Nederland

Nicaragua is het eerste land dat bij het ICJ een verzoek heeft ingediend om zich aan te sluiten bij deze zaak. Andere landen hebben wel aangegeven dat ze naar die mogelijkheid kijken. Het ICJ staat dit soort verzoeken niet vaak toe.

Vorige week dreigde Nicaragua ook al om onder meer Nederland voor het VN-hof te slepen, omdat het mee zou werken aan genocide in Gaza, schrijft de nieuwssite Nicaragua Investiga. Volgens de Nicaraguaanse regering leveren Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland wapens en munitie aan Israël en is het aannemelijk dat die worden gebruikt voor mensenrechtenschendingen en genocide.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

6 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

7 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

9 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

14 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

16 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

17 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

17 uur geleden