Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nicaragua trekt zich terug uit VN-Mensenrechtenraad

Nicaragua trekt zich terug uit VN-Mensenrechtenraad

MANAGUA (ANP/RTR) - Nicaragua kondigde donderdag aan dat het zich gaat terugtrekken uit de Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties. Het besluit volgt op een VN-rapport waarin de internationale gemeenschap wordt opgeroepen om mensenrechtenschendingen door de regering van president Daniel Ortega aan te pakken.

Ortega's echtgenote en vicepresident Rosario Murillo noemde het besluit "soeverein en onherroepelijk" en verklaarde dat Nicaragua stopt met deelname aan alle activiteiten met betrekking tot de Mensenrechtenraad.

Het VN-rapport, dat woensdag werd vrijgegeven, beschuldigt Ortega en Murillo ervan "het land te hebben veranderd in een autoritaire staat waar geen onafhankelijke instellingen meer over zijn". De VN-experts drongen aan op juridische stappen tegen Nicaragua en benadrukten de mensenrechtenschendingen in het Latijns-Amerikaanse land. Volgens de experts volgen die patronen die eerder zijn vastgesteld als misdaden tegen de menselijkheid.

Murillo deed het VN-rapport af als "leugens" en "laster". De regering van Ortega heeft in het verleden rapporten van de VN en de Organisatie van Amerikaanse Staten genegeerd. Volgens Ortega maken die deel uit van een internationale campagne tegen de regering.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York roept regering VS op Netanyahu op te pakken

NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.

1 uur geleden
Natuurbrand in Zuid-Franse regio Var breidt zich snel uit

COTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.

2 uur geleden
Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

7 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

8 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

8 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

9 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

9 uur geleden