
Nicaragua trekt zich terug uit VN-Mensenrechtenraad
MANAGUA (ANP/RTR) - Nicaragua kondigde donderdag aan dat het zich gaat terugtrekken uit de Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties. Het besluit volgt op een VN-rapport waarin de internationale gemeenschap wordt opgeroepen om mensenrechtenschendingen door de regering van president Daniel Ortega aan te pakken.
Ortega's echtgenote en vicepresident Rosario Murillo noemde het besluit "soeverein en onherroepelijk" en verklaarde dat Nicaragua stopt met deelname aan alle activiteiten met betrekking tot de Mensenrechtenraad.
Het VN-rapport, dat woensdag werd vrijgegeven, beschuldigt Ortega en Murillo ervan "het land te hebben veranderd in een autoritaire staat waar geen onafhankelijke instellingen meer over zijn". De VN-experts drongen aan op juridische stappen tegen Nicaragua en benadrukten de mensenrechtenschendingen in het Latijns-Amerikaanse land. Volgens de experts volgen die patronen die eerder zijn vastgesteld als misdaden tegen de menselijkheid.
Murillo deed het VN-rapport af als "leugens" en "laster". De regering van Ortega heeft in het verleden rapporten van de VN en de Organisatie van Amerikaanse Staten genegeerd. Volgens Ortega maken die deel uit van een internationale campagne tegen de regering.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
4 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.
4 uur geledenBERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.
6 uur geledenROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.
11 uur geleden