Nicaragua sluit ambassade in Duitsland na onenigheid over Israël
BERLIJN (ANP/DPA) - Nicaragua heeft zijn ambassade in Berlijn gesloten. Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is deze week een rechtszaak van Nicaragua tegen Duitsland gestart over Duitse wapenleveringen aan Israël.
Het Centraal-Amerikaanse land beschuldigt Duitsland van medeplichtigheid aan genocide in de Gazastrook. Duitsland ontkent dit. Nicaragua eist dat de wapenleveringen stoppen en dat Duitsland de financiële steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) hervat. De financiering werd opgeschort na Israëlische beweringen dat UNRWA-medewerkers hebben geholpen bij de aanval op Israël.
De werkzaamheden van de Nicaraguaanse ambassade in Duitsland worden verplaatst naar de ambassade van het land in Oostenrijk. Volgens de Duitse autoriteiten wonen honderden Nicaraguaanse burgers in Duitsland en ongeveer duizend Duitsers in Nicaragua.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
9 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden