Nicaragua sluit ambassade in Duitsland na onenigheid over Israël
BERLIJN (ANP/DPA) - Nicaragua heeft zijn ambassade in Berlijn gesloten. Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is deze week een rechtszaak van Nicaragua tegen Duitsland gestart over Duitse wapenleveringen aan Israël.
Het Centraal-Amerikaanse land beschuldigt Duitsland van medeplichtigheid aan genocide in de Gazastrook. Duitsland ontkent dit. Nicaragua eist dat de wapenleveringen stoppen en dat Duitsland de financiële steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) hervat. De financiering werd opgeschort na Israëlische beweringen dat UNRWA-medewerkers hebben geholpen bij de aanval op Israël.
De werkzaamheden van de Nicaraguaanse ambassade in Duitsland worden verplaatst naar de ambassade van het land in Oostenrijk. Volgens de Duitse autoriteiten wonen honderden Nicaraguaanse burgers in Duitsland en ongeveer duizend Duitsers in Nicaragua.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
10 uur geleden