Nicaragua sluit ambassade in Duitsland na onenigheid over Israël
BERLIJN (ANP/DPA) - Nicaragua heeft zijn ambassade in Berlijn gesloten. Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is deze week een rechtszaak van Nicaragua tegen Duitsland gestart over Duitse wapenleveringen aan Israël.
Het Centraal-Amerikaanse land beschuldigt Duitsland van medeplichtigheid aan genocide in de Gazastrook. Duitsland ontkent dit. Nicaragua eist dat de wapenleveringen stoppen en dat Duitsland de financiële steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) hervat. De financiering werd opgeschort na Israëlische beweringen dat UNRWA-medewerkers hebben geholpen bij de aanval op Israël.
De werkzaamheden van de Nicaraguaanse ambassade in Duitsland worden verplaatst naar de ambassade van het land in Oostenrijk. Volgens de Duitse autoriteiten wonen honderden Nicaraguaanse burgers in Duitsland en ongeveer duizend Duitsers in Nicaragua.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
1 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
10 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
11 uur geleden