Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nibud: Nederlanders merken snel oplopende inflatie in portemonnee

Nibud: Nederlanders merken snel oplopende inflatie in portemonnee

UTRECHT (ANP) - Nederlanders zullen de in rap tempo oplopende inflatie merken in hun portemonnee. Dat zegt directeur Arjan Vliegenthart van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud). Hij maakt zich daarom zorgen om mensen die het al langer niet breed hebben.

Dan gaat het bijvoorbeeld om mensen in de bijstand die ook al wat oudere kinderen hebben of mensen met een minimumloon en tegelijk hoge huur- of zorguitgaven. Voor hen kan "enkele tientjes meer per maand" aan bestedingen al gauw problemen opleveren.

Goederen en diensten voor consumenten waren volgens de laatste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vorige maand 3,4 procent duurder dan een jaar eerder. Het gaat om de sterkste stijging sinds april 2002. Volgens Vliegenthart loopt het algehele prijspeil daarmee harder op dan het Nibud rond Prinsjesdag nog voorzag in de koopkrachtplaatjes.

"Toen dachten we nog dat iedereen volgend jaar ongeveer net zoveel te besteden zou hebben als dit jaar", zegt de Nibud-directeur. Dat beeld zou nu niet meer realistisch zijn. "Met de hogere energieprijzen krijgen mensen vroeg of laat te maken. En dat de prijzen in de supermarkt stijgen, merk je al gauw bij het boodschappen doen."

Vliegenthart vindt dat het kabinet alert moet zijn, want er moet volgens hem voorkomen worden dat Nederland na de coronacrisis in een soort schuldencrisis zou belanden. "Een makkelijke oplossing is er alleen niet", erkent hij. Vorige maand kondigde het kabinet nog een compensatie aan voor de flink oplopende energierekening van huishoudens. Dat gebeurt door te sleutelen aan de energiebelasting. Zo'n oplossing is volgens Vliegenthart niet mogelijk voor de inflatie als geheel, omdat dit om veel bredere prijsstijgingen gaat.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op Wall Street na forse verliezen eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het eind van de handelsdag een wisselend beeld zien, na forse koersverliezen een dag eerder.

6 uur geleden
Failliete Zweedse accufabrikant Northvolt staakt productie

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Northvolt, de Zweedse fabrikant van batterijen voor elektrische auto's, stopt in juni met de productie in zijn belangrijkste fabriek in Zweden. Northvolt was Europa's hoop om een concurrent te ontwikkelen voor de grote batterijfabrikanten uit China, maar het concern had in maart faillissement aangevraagd. De onderneming ging gebukt onder de zwakkere vraag naar batterijen voor elektrische auto's.

8 uur geleden
Rabobank heeft nog geen akkoord voor aanpassing certificaten

UTRECHT (ANP) - Het is Rabobank niet gelukt om genoeg stemmen te krijgen voor een vereenvoudiging van de structuur achter de certificaten die de bank uitgeeft. Aan een raadpleging over de kwestie deden donderdag onvoldoende certificaathouders mee, liet een woordvoerder van Rabobank weten. De houders van minstens twee derde van alle stukken moesten over het plan stemmen, maar dat is niet gelukt.

10 uur geleden
Rechter: Jumbo niet verplicht weer alle Heineken-bier in te kopen

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo kan niet worden verplicht om per direct weer alle bier van Heineken in de schappen te leggen. Dat heeft de rechter donderdag beslist in het kort geding dat de bierbrouwer tegen de supermarktketen had aangespannen. Jumbo kocht vanwege stroeve prijsonderhandelingen bepaalde Heineken-bieren niet meer in, wat grote gevolgen had voor de bierbrouwer.

10 uur geleden
AkzoNobel bovenaan lagere AEX na plannen om fabrieken te sluiten

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel eindigde donderdag bovenaan de schaarse rij winnaars in de AEX. De verffabrikant maakte bekend twee fabrieken in Nederland en België te willen sluiten, als onderdeel van een eerder aangekondigd transformatieplan. Het bedrijf wil zich voor zijn productie richten op "kernlocaties" die schaalvoordelen en meer efficiëntie bieden, om zo de kosten te verlagen en slimmer gebruik te maken van het industriële netwerk. AkzoNobel won daarop 1,2 procent.

10 uur geleden
Fiscale aftrekregeling voor energiebesparing minder populair

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar minder vaak gebruikgemaakt van een subsidieregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen, zoals warmtepompen en zonnepanelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), die de regeling uitvoert. In totaal lag het aantal keren dat ondernemingen gebruikmaakten van die zogeheten EIA-subsidie ongeveer een derde lager dan een jaar eerder.

11 uur geleden
AkzoNobel wil verffabriek in Wapenveld sluiten

AMSTERDAM (ANP) - Verffabrikant AkzoNobel wil zijn fabrieken in de Gelderse plaats Wapenveld en in het Belgische Machelen sluiten. Bij die locaties werken in totaal bijna 280 medewerkers. De ingreep maakt deel uit van een "meerjarig industrieel transformatieplan", stelt het bedrijf. Daarbij wil AkzoNobel de productie naar andere landen verplaatsen.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!