Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nibud: loonsverhoging maakt hogere hypotheek mogelijk in 2025

Nibud: loonsverhoging maakt hogere hypotheek mogelijk in 2025

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens die volgend jaar de verwachte loonsverhoging van 4,3 procent krijgen, kunnen een hoger bedrag lenen voor de aankoop van een woning dan dit jaar mogelijk was, staat in een rapport van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud).

Het Centraal Planbureau verwacht een gemiddelde loonstijging van 4,3 procent in 2025, waardoor de leencapaciteit toeneemt. Volgens het Nibud kan een huishouden met een jaarinkomen van 70.000 euro volgend jaar door deze loonstijging ongeveer 7000 euro meer lenen. Zonder loonstijging zou dit huishouden echter 6000 euro minder kunnen lenen dan dit jaar.

Sinds vorig jaar bepaalt het energielabel van een huis de hoogte van de maximale hypotheek, en dat blijft ook volgend jaar zo. Mensen die een energiezuinig huis kopen, kunnen tot maximaal 50.000 euro extra lenen.

Maximale normen

Het Nibud raadt mensen aan niet automatisch het maximale bedrag te lenen voor de aankoop van een huis. "Dit zijn de maximale normen en die zijn net betaalbaar. Er blijft genoeg over voor andere noodzakelijke uitgaven, maar een huishouden moet dan wel keuzes maken voor minder noodzakelijke kosten, zoals een vakantie."

De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Mona Keijzer, heeft het rapport dinsdag aan de Tweede Kamer aangeboden.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

45 minuten geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

4 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

5 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

6 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

8 uur geleden