Nibud: loonsverhoging maakt hogere hypotheek mogelijk in 2025
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens die volgend jaar de verwachte loonsverhoging van 4,3 procent krijgen, kunnen een hoger bedrag lenen voor de aankoop van een woning dan dit jaar mogelijk was, staat in een rapport van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud).
Het Centraal Planbureau verwacht een gemiddelde loonstijging van 4,3 procent in 2025, waardoor de leencapaciteit toeneemt. Volgens het Nibud kan een huishouden met een jaarinkomen van 70.000 euro volgend jaar door deze loonstijging ongeveer 7000 euro meer lenen. Zonder loonstijging zou dit huishouden echter 6000 euro minder kunnen lenen dan dit jaar.
Sinds vorig jaar bepaalt het energielabel van een huis de hoogte van de maximale hypotheek, en dat blijft ook volgend jaar zo. Mensen die een energiezuinig huis kopen, kunnen tot maximaal 50.000 euro extra lenen.
Maximale normen
Het Nibud raadt mensen aan niet automatisch het maximale bedrag te lenen voor de aankoop van een huis. "Dit zijn de maximale normen en die zijn net betaalbaar. Er blijft genoeg over voor andere noodzakelijke uitgaven, maar een huishouden moet dan wel keuzes maken voor minder noodzakelijke kosten, zoals een vakantie."
De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Mona Keijzer, heeft het rapport dinsdag aan de Tweede Kamer aangeboden.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
3 uur geleden