Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NHL laat ijshockeyclubs 'taxi-selectie' vormen vanwege corona

NHL laat ijshockeyclubs 'taxi-selectie' vormen vanwege corona

NEW YORK (ANP) - De clubs uit de Amerikaanse ijshockeycompetitie NHL mogen een tijdelijke schaduwselectie samenstellen met spelers die kunnen invallen in het geval van veel coronabesmettingen. De NHL hoopt zo te voorkomen dat het competitieprogramma verder wordt verstoord. Al bijna zeventig wedstrijden moesten deze weken uitgesteld worden vanwege de golf aan coronabesmettingen binnen de NHL-teams.

De NHL en de spelersvakbond NHLPA hebben daarom besloten dat de clubs naast hun vaste selectie van 23 spelers een extra ploeg mogen vormen, de zogeheten 'taxi-selectie'. Die ploeg bestaat uit maximaal zes ijshockeyers die voorlopig meetrainen en meereizen met de A-selectie. Zij kunnen een speler die positief test op het coronavirus direct vervangen. Deze tijdelijke schaduwselecties blijven tot de All Star-wedstrijd van begin februari bestaan.

De NHL hoopt zo te voorkomen dat wedstrijden uitgesteld moeten worden of dat clubs met uitgedunde selecties op het ijs komen te staan. De organisatie van de grootste ijshockeycompetitie ter wereld besloot afgelopen week al om geen NHL-spelers vrij te geven voor de Olympische Spelen van februari in Beijing. "Helaas is dat niet mogelijk. Het competitieschema is daarvoor nu al te ernstig verstoord."

Meer uit Sport

Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

22 minuten geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

12 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

14 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

15 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

16 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

17 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

19 uur geleden