Ngo's: iedere vier seconden sterft iemand aan gevolgen honger
NEW YORK (ANP/AFP) - Naar schatting overlijdt iedere vier seconden een persoon aan de gevolgen van honger. Dat melden 238 organisaties uit 75 landen, waaronder Oxfam, Save the Children en Plan International.
De ngo's roepen in een open brief, gericht aan de wereldleiders die in New York zijn voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, op tot internationale actie "om een einde te maken aan de steeds erger wordende, wereldwijde hongercrisis". Per dag sterven naar schatting rond de 19.700 mensen door honger, melden de organisaties.
"Een duizelingwekkend aantal van 345 miljoen mensen ervaren op dit moment acute honger, een aantal dat zich sinds 2019 meer dan verdubbeld heeft", staat in de verklaring. "Ondanks beloftes van wereldleiders om in de 21e eeuw honger nooit meer te accepteren, vormt honger in Somalië weer een dringend gevaar. Wereldwijd staan 50 miljoen mensen in 45 landen op het punt te verhongeren".
Wereldleiders zijn sinds dinsdag bijeen in New York voor het plenaire debat van de 77e Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. De jaarlijkse bijeenkomst duurt nog tot en met 26 september.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
45 minuten geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
7 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.
8 uur geleden