Ngo's Georgië gaan zich niet houden aan buitenlandse-agentenwet
TBILISI (ANP/AFP) - Ongeveer tweehonderd Georgische ngo's zeggen dat ze zich niet zullen houden aan de controversiële buitenlandse-agentenwet. Zij stellen in een gezamenlijke verklaring dat de "Russische wet" niet in Georgië zal werken en dat "niemand zal gehoorzamen".
De wet verplicht organisaties met minstens 20 procent van hun financiering uit het buitenland zich te registreren als buitenlandse agent. Critici vergelijken deze met wetgeving in Rusland die tegenstanders van het Kremlin de mond snoert. Ze vrezen dat Georgië wegtrekt van de Europese Unie, waar het land kandidaat-lidstaat van is. Ook vanuit het Westen klinkt kritiek op de wet.
Het parlement in Georgië heeft ondanks grote demonstraties in het land ingestemd met de omstreden wetgeving. President Salome Zoerabisjvili sprak haar veto uit, omdat de wet volgens haar "in essentie Russisch is" en in strijd met de grondwet, maar dat veto werd dinsdag zoals verwacht door het parlement verworpen. De buitenlandse-agentenwet is nog niet in werking getreden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
9 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een vierde hoofdverdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie. Daarnaast zijn nog drie mensen uit zijn entourage gearresteerd, een man en twee vrouwen, allemaal uit de regio Parijs.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".
3 uur geleden