Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NFL-speler komt openlijk uit voor homoseksuele geaardheid

NFL-speler komt openlijk uit voor homoseksuele geaardheid

LOS ANGELES (ANP) - American footballer Carl Nassib heeft maandag geschiedenis geschreven door als eerste actieve NFL-speler openlijk uit te komen voor zijn homoseksualiteit. De speler van de Las Vegas Raiders deed dat in een videoboodschap op Instagram.

De 28-jarige Nassib vertelde dat hij hoopte dat zijn voorbeeld de zichtbaarheid van andere homoseksuele atleten vergroot. "Ik wilde even kort de tijd nemen om te zeggen dat ik homo ben", zei hij in de video. "Ik was al een tijdje van plan om dit te doen, maar eindelijk voel ik me op mijn gemak om het kwijt te kunnen. Ik heb echt het beste leven, de beste familie, vrienden en baan die een man zich kan wensen."

De speler benadrukt het niet te doen voor aandacht, maar omdat hij het belangrijk vindt homoseksualiteit in de sport zichtbaar te maken. "Ik hoop eigenlijk dat video's als deze en het hele coming-outproces op een dag niet meer nodig zijn. Maar tot die tijd zal ik mijn best doen en mijn deel bijdragen om een ​​cultuur te cultiveren die accepterend en medelevend is."

Nassib is de eerste speler uit een NFL-team die als homo uit de kast komt. Verschillende spelers hebben dat eerder wel gedaan nadat ze gestopt waren in de NFL, de best bekeken sport in de Verenigde Staten. In 2014 ging universiteitsspeler Michael Sam naar de St. Louis Rams nadat hij vertelde homofiel te zijn, maar hij speelde nooit een reguliere wedstrijd in de competitie.

De Raiders prijzen ondertussen Nassib voor de stap die hij heeft gezet. "Trots op je Carl", schreef het team als reactie bij de Instagrampost van hun teamgenoot. Ook krijgt hij steun van de NFL. "De NFL is trots dat hij vandaag moedig zijn waarheid deelt. Representatie is belangrijk. We delen zijn hoop dat uitspraken zoals die van hem binnenkort niet meer langer nieuwswaardig zullen zijn terwijl we naar volledige gelijkwaardigheid van de LGBTQ+-gemeenschap gaan. We wensen Carl veel succes komend seizoen", staat in een verklaring van de National Football League.

Meer uit Sport

Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

6 minuten geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

1 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

1 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

1 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

1 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

2 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

3 uur geleden