
NFF gaat in bezwaar tegen subsidiestop: nooit signalen gehad
UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) gaat bezwaar indienen tegen het stopzetten van de subsidie voor het festival. Volgens zakelijk directeur Marjolijn Bronkhuyzen heeft de organisatie van het evenement nooit eerder signalen vanuit de gemeente Utrecht gekregen die duidden op het stilleggen van de subsidie.
"Wij begrijpen er nog steeds niets van", zegt Bronkhuyzen tijdens de persdag van het NFF in filmtheater Slachtstraat in Utrecht. Daar worden maandag een aantal premièrefilms gepresenteerd. Het filmfestival is dit jaar van vrijdag 20 tot en met vrijdag 27 september. "We gaan er uiteraard dit jaar weer met 100 procent tegenaan. Maar je kunt niet ontkennen dat dit iets met een organisatie doet. Er zit veel onmacht en onbegrip."
Vanaf 2025 moet het NFF het in ieder geval vier jaar zonder subsidie van de gemeente doen: in totaal 2,4 miljoen euro, ofwel 600.000 euro per jaar. Volgens de adviescommissie, die alle subsidieaanvragen heeft getoetst "op artistieke kwaliteit, uitvoerbaarheid en betekenis voor de stad", lukte het een aantal aanvragers "minder goed" om hun meerjarenplannen "overtuigend voor het voetlicht te brengen".
Het is nog niet duidelijk hoe het NFF het gat van 600.000 euro per jaar gaat opvullen. "Maar we hebben hoop", zegt Bronkhuyzen. De organisatie heeft veel vertrouwen in het bezwaar, want juridisch staat het NFF volgens de zakelijk directeur "sterk".
Meer uit Binnenland
ROCKANJE (ANP) - De politie zoekt zondagochtend niet verder naar een vrouw die aan het bevallen zou zijn in het natuurgebied Voornes Duin bij Rockanje (Zuid-Holland). "Er zijn geen nieuwe aanknopingspunten binnengekomen en we houden er sterk rekening mee dat er een valse melding is gedaan", zegt een woordvoerster van de politie.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kinderboek Coco kan het! van schrijfster en illustrator Loes Riphagen is bekroond met een Platina Boek. De auteur ontving de onderscheiding omdat van het boek meer dan 150.000 exemplaren zijn verkocht.
45 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Eerste pinksterdag brengt wisselvallig weer met veel buien, maar ook kans op wat zon. Volgens Weeronline is het met 14 tot 17 graden koel voor deze tijd van het jaar. Maandag wordt het met 16 tot 20 graden iets warmer en is het minder nat. Later in de week stijgen de temperaturen flink.
1 uur geledenROCKANJE (ANP) - Hulpdiensten zoeken sinds het einde van de middag naar een vrouw die aan het bevallen is in het bos bij Rockanje (Zuid-Holland). De 23-jarige vrouw heeft volgens de politie "dringend medische hulp nodig". Onder meer de politie en de brandweer zijn met speurhonden aan het zoeken in het gebied, aldus de woordvoerster.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen dit jaar toch subsidie aanvragen voor CO2-opslag in het buitenland. Klimaatminister Sophie Hermans had in februari aangekondigd dat ze de zogeheten Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) niet zou inzetten voor buitenlandse opslag van CO2. In een brief aan de Tweede Kamer is ze daarop teruggekomen vanwege Europese staatssteunregels.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ wil dat PVV-leider Geert Wilders stopt met twijfel zaaien over de integriteit van de Nederlandse media. Dat meldt algemeen secretaris Thomas Bruning van de NVJ zaterdag op X.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheidssituatie in Syrië was de afgelopen maanden "volatiel". Dat staat in het ambtsbericht over het land dat is gepubliceerd na een beroep op de Wet open overheid. Op basis van dit stuk besluit het ministerie van Asiel en Migratie of gevluchte Syriërs kunnen worden teruggestuurd.
1 dag geleden