Neymar zinspeelt op einde voetbalcarrière na WK in Qatar
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse topvoetballer Neymar is pas 29 jaar, maar de aanvaller van Paris Saint-Germain denkt al aan het einde van zijn carrière. In een zondag verschenen documentaire over Neymar zegt de hoofdrolspeler dat het WK van volgend jaar in Qatar waarschijnlijk zijn laatste toernooi wordt.
"Ik denk dat dat mijn laatste WK wordt. Ik weet niet of ik daarna nog de mentale kracht heb om met voetbal bezig te zijn", zegt de nummer 10 van de Franse topclub PSG in de documentaire 'Neymar jr. and the line of kings', die zondag verscheen op de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Neymar is momenteel met het Braziliaanse elftal op pad in de WK-kwalificatie. De 'Seleção' koerst zonder problemen af op deelname aan het WK van volgend jaar in Qatar. Neymar maakte in 113 interlands 69 doelpunten. Alleen Pelé scoorde vaker (77 goals). Neymar, oud-speler van Santos en FC Barcelona, hoopt de drievoudig wereldkampioen af te lossen als topscorer aller tijden van Brazilië. De aanvaller wil nog liever zijn land de zesde wereldtitel bezorgen. "Ik ga er alles aan doen om in Qatar goed voor de dag te komen en met Brazilië de wereldtitel te winnen. Dat is al van jongs af aan mijn droom."
Neymar won met de nationale ploeg olympisch goud op de Spelen van 2016 in Rio. Drie jaar eerder zegevierde hij met Brazilië op het toernooi om de Confederations Cup in eigen land. Op het WK van 2014 eindigde het gastland als vierde. Neymar raakte tijdens dat toernooi geblesseerd en moest in de beslissende fase toekijken.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
22 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden