Neymar zinspeelt op einde voetbalcarrière na WK in Qatar
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse topvoetballer Neymar is pas 29 jaar, maar de aanvaller van Paris Saint-Germain denkt al aan het einde van zijn carrière. In een zondag verschenen documentaire over Neymar zegt de hoofdrolspeler dat het WK van volgend jaar in Qatar waarschijnlijk zijn laatste toernooi wordt.
"Ik denk dat dat mijn laatste WK wordt. Ik weet niet of ik daarna nog de mentale kracht heb om met voetbal bezig te zijn", zegt de nummer 10 van de Franse topclub PSG in de documentaire 'Neymar jr. and the line of kings', die zondag verscheen op de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Neymar is momenteel met het Braziliaanse elftal op pad in de WK-kwalificatie. De 'Seleção' koerst zonder problemen af op deelname aan het WK van volgend jaar in Qatar. Neymar maakte in 113 interlands 69 doelpunten. Alleen Pelé scoorde vaker (77 goals). Neymar, oud-speler van Santos en FC Barcelona, hoopt de drievoudig wereldkampioen af te lossen als topscorer aller tijden van Brazilië. De aanvaller wil nog liever zijn land de zesde wereldtitel bezorgen. "Ik ga er alles aan doen om in Qatar goed voor de dag te komen en met Brazilië de wereldtitel te winnen. Dat is al van jongs af aan mijn droom."
Neymar won met de nationale ploeg olympisch goud op de Spelen van 2016 in Rio. Drie jaar eerder zegevierde hij met Brazilië op het toernooi om de Confederations Cup in eigen land. Op het WK van 2014 eindigde het gastland als vierde. Neymar raakte tijdens dat toernooi geblesseerd en moest in de beslissende fase toekijken.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
10 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
10 uur geleden