Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neymar zinspeelt op einde voetbalcarrière na WK in Qatar

Neymar zinspeelt op einde voetbalcarrière na WK in Qatar

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse topvoetballer Neymar is pas 29 jaar, maar de aanvaller van Paris Saint-Germain denkt al aan het einde van zijn carrière. In een zondag verschenen documentaire over Neymar zegt de hoofdrolspeler dat het WK van volgend jaar in Qatar waarschijnlijk zijn laatste toernooi wordt.

"Ik denk dat dat mijn laatste WK wordt. Ik weet niet of ik daarna nog de mentale kracht heb om met voetbal bezig te zijn", zegt de nummer 10 van de Franse topclub PSG in de documentaire 'Neymar jr. and the line of kings', die zondag verscheen op de wereldwijde streamingdienst DAZN.

Neymar is momenteel met het Braziliaanse elftal op pad in de WK-kwalificatie. De 'Seleção' koerst zonder problemen af op deelname aan het WK van volgend jaar in Qatar. Neymar maakte in 113 interlands 69 doelpunten. Alleen Pelé scoorde vaker (77 goals). Neymar, oud-speler van Santos en FC Barcelona, hoopt de drievoudig wereldkampioen af te lossen als topscorer aller tijden van Brazilië. De aanvaller wil nog liever zijn land de zesde wereldtitel bezorgen. "Ik ga er alles aan doen om in Qatar goed voor de dag te komen en met Brazilië de wereldtitel te winnen. Dat is al van jongs af aan mijn droom."

Neymar won met de nationale ploeg olympisch goud op de Spelen van 2016 in Rio. Drie jaar eerder zegevierde hij met Brazilië op het toernooi om de Confederations Cup in eigen land. Op het WK van 2014 eindigde het gastland als vierde. Neymar raakte tijdens dat toernooi geblesseerd en moest in de beslissende fase toekijken.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

12 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

12 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

13 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

14 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

14 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

15 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

15 uur geleden