Neymar zinspeelt op einde voetbalcarrière na WK in Qatar
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse topvoetballer Neymar is pas 29 jaar, maar de aanvaller van Paris Saint-Germain denkt al aan het einde van zijn carrière. In een zondag verschenen documentaire over Neymar zegt de hoofdrolspeler dat het WK van volgend jaar in Qatar waarschijnlijk zijn laatste toernooi wordt.
"Ik denk dat dat mijn laatste WK wordt. Ik weet niet of ik daarna nog de mentale kracht heb om met voetbal bezig te zijn", zegt de nummer 10 van de Franse topclub PSG in de documentaire 'Neymar jr. and the line of kings', die zondag verscheen op de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Neymar is momenteel met het Braziliaanse elftal op pad in de WK-kwalificatie. De 'Seleção' koerst zonder problemen af op deelname aan het WK van volgend jaar in Qatar. Neymar maakte in 113 interlands 69 doelpunten. Alleen Pelé scoorde vaker (77 goals). Neymar, oud-speler van Santos en FC Barcelona, hoopt de drievoudig wereldkampioen af te lossen als topscorer aller tijden van Brazilië. De aanvaller wil nog liever zijn land de zesde wereldtitel bezorgen. "Ik ga er alles aan doen om in Qatar goed voor de dag te komen en met Brazilië de wereldtitel te winnen. Dat is al van jongs af aan mijn droom."
Neymar won met de nationale ploeg olympisch goud op de Spelen van 2016 in Rio. Drie jaar eerder zegevierde hij met Brazilië op het toernooi om de Confederations Cup in eigen land. Op het WK van 2014 eindigde het gastland als vierde. Neymar raakte tijdens dat toernooi geblesseerd en moest in de beslissende fase toekijken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
13 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
15 uur geleden