Neymar wilde naar Saudi-Arabië door aanwezigheid topspelers
RIYAD (ANP) - Neymar zegt dat de aanwezigheid van meerdere topvoetballers ervoor heeft gezorgd dat ook hij voor de lucratieve overstap naar Saudi-Arabië heeft gekozen. Volgens de 31-jarige Braziliaan is Cristiano Ronaldo, die afgelopen winter als eerste vedette voor veel geld naar het Midden-Oosten werd gehaald, verantwoordelijk voor het aantrekkelijker worden van de Saudische voetbalcompetitie.
"Ronaldo heeft dit alles in gang gezet en iedereen verklaarde hem voor gek", zei Neymar bij zijn eerste interview als speler van Al-Hilal sinds zijn komst van Paris Saint-Germain. "Het maakt het interessanter om tegen spelers van wereldklasse uit te komen. Spelen tegen Ronaldo, Karim Benzema en Roberto Firmino maakt je alleen maar gemotiveerder."
"Ook is het belangrijk om goede spelers in je eigen team te hebben", meende Neymar verder. "Het is duidelijk dat dat helpt bij het maken van sommige keuzes. Dat geldt zeker voor mij nu." Hij komt onder anderen samen te spelen met Malcom, Rúben Neves, Sergej Milinkovic-Savic en Kalidou Koulibaly.
Neymar kwam zes seizoenen uit voor Paris Saint-Germain. De Franse topclub betaalde in 2017 222 miljoen euro aan FC Barcelona, de vorige club van Neymar.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
16 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
8 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
10 uur geleden