Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neymar verliest rechtszaak om miljoenen tegen Barcelona

Neymar verliest rechtszaak om miljoenen tegen Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Braziliaanse topvoetballer Neymar heeft de rechtszaak verloren die hij had aangespannen tegen zijn oude club FC Barcelona. Neymar, die Barcelona in 2017 voor een recordbedrag van 222 miljoen euro verruilde voor Paris Saint-Germain, eiste een bedrag van 43,6 miljoen euro aan onbetaalde bonussen. Een Catalaanse rechter wees die eis echter af en bepaalde dat Neymar in plaats daarvan juist bijna 7 miljoen euro aan Barcelona moet betalen.

De vleugelspits speelde tussen 2013 en 2017 bij de Catalaanse topclub. Neymar vormde jarenlang een succesvolle voorhoede met Lionel Messi en Luis Suárez. Na twee landstitels en winst van de Champions League en het WK voor clubs besloot de Braziliaan om over te stappen naar de Franse club PSG.

Volgens Barcelona schond Neymar daarmee de voorwaarden in zijn contract over een loyaliteitsbonus. De club diende daarom ook een claim in tegen de Braziliaan. Naast een schadevergoeding van 8,5 miljoen euro wil Barça een deel van de premie terug die Neymar in november 2016 ontving toen hij zijn contract verlengde tot medio 2021.

Vorig jaar probeerde Barcelona om de duurste voetballer ter wereld terug te halen. Beide partijen hadden met een nieuw contract dan ook hun financiële geschillen kunnen oplossen. De deal ketste echter af, waarna Neymar en Barcelona elkaar in de rechtbank troffen. De Braziliaan verloor de 'miljoenenzaak'. Hij kan nog in beroep gaan.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

4 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

4 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

4 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

5 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

6 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

6 uur geleden