Neymar verliest rechtszaak om miljoenen tegen Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Braziliaanse topvoetballer Neymar heeft de rechtszaak verloren die hij had aangespannen tegen zijn oude club FC Barcelona. Neymar, die Barcelona in 2017 voor een recordbedrag van 222 miljoen euro verruilde voor Paris Saint-Germain, eiste een bedrag van 43,6 miljoen euro aan onbetaalde bonussen. Een Catalaanse rechter wees die eis echter af en bepaalde dat Neymar in plaats daarvan juist bijna 7 miljoen euro aan Barcelona moet betalen.
De vleugelspits speelde tussen 2013 en 2017 bij de Catalaanse topclub. Neymar vormde jarenlang een succesvolle voorhoede met Lionel Messi en Luis Suárez. Na twee landstitels en winst van de Champions League en het WK voor clubs besloot de Braziliaan om over te stappen naar de Franse club PSG.
Volgens Barcelona schond Neymar daarmee de voorwaarden in zijn contract over een loyaliteitsbonus. De club diende daarom ook een claim in tegen de Braziliaan. Naast een schadevergoeding van 8,5 miljoen euro wil Barça een deel van de premie terug die Neymar in november 2016 ontving toen hij zijn contract verlengde tot medio 2021.
Vorig jaar probeerde Barcelona om de duurste voetballer ter wereld terug te halen. Beide partijen hadden met een nieuw contract dan ook hun financiële geschillen kunnen oplossen. De deal ketste echter af, waarna Neymar en Barcelona elkaar in de rechtbank troffen. De Braziliaan verloor de 'miljoenenzaak'. Hij kan nog in beroep gaan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
13 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
16 uur geleden