Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neymar passeert Pelé als topscorer aller tijden van Brazilië

Neymar passeert Pelé als topscorer aller tijden van Brazilië

BELEM (ANP) - Neymar heeft Pelé gepasseerd als topscorer aller tijden van Brazilië. De 31-jarige aanvaller maakte in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia twee doelpunten en bracht hiermee zijn totaal aantal treffers in de nationale ploeg op 79. Voor het duel met Bolivianen deelde Neymar het record met Pelé. De in december op 82-jarige leeftijd overleden voetballegende scoorde tussen 1957 en 1971 77 keer. De Brazilianen wonnen de wedstrijd tegen Bolivia met 5-1.

Neymar kreeg in de 17e minuut de kans om de score te openen, maar hij miste de strafschop. De openingstreffer voor Brazilië kwam in 24e minuut op naam van Rodrygo. In de tweede helft volgden treffers van Raphinha en nog een keer Rodrygo. Daarna was het raak voor Neymar. Met een gebalde vuist verwees hij naar Pelé, die ook vaak zo juichte. In blessuretijd was het opnieuw raak voor Neymar.

De speler van de Saudische club Al-Hilal was trots op het record. "Ik heb er geen woorden voor. Ik had nooit gedacht dat ik dit record zou kunnen verbeteren", zei Neymar. Hij bleef ook bescheiden. "Dit wil niet zeggen dat ik beter ben dan Pelé of iedere andere speler in de selectie. Ik heb wel altijd geschiedenis willen schrijven in het Braziliaanse voetbal en met de nationale ploeg. Dat heb ik vandaag gedaan."

De enige treffer van Bolivia kwam op naam van Victor Abrego.

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

1 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

1 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

4 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

4 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

5 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

6 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

6 uur geleden