Neymar passeert Pelé als topscorer aller tijden van Brazilië
BELEM (ANP) - Neymar heeft Pelé gepasseerd als topscorer aller tijden van Brazilië. De 31-jarige aanvaller maakte in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia twee doelpunten en bracht hiermee zijn totaal aantal treffers in de nationale ploeg op 79. Voor het duel met Bolivianen deelde Neymar het record met Pelé. De in december op 82-jarige leeftijd overleden voetballegende scoorde tussen 1957 en 1971 77 keer. De Brazilianen wonnen de wedstrijd tegen Bolivia met 5-1.
Neymar kreeg in de 17e minuut de kans om de score te openen, maar hij miste de strafschop. De openingstreffer voor Brazilië kwam in 24e minuut op naam van Rodrygo. In de tweede helft volgden treffers van Raphinha en nog een keer Rodrygo. Daarna was het raak voor Neymar. Met een gebalde vuist verwees hij naar Pelé, die ook vaak zo juichte. In blessuretijd was het opnieuw raak voor Neymar.
De speler van de Saudische club Al-Hilal was trots op het record. "Ik heb er geen woorden voor. Ik had nooit gedacht dat ik dit record zou kunnen verbeteren", zei Neymar. Hij bleef ook bescheiden. "Dit wil niet zeggen dat ik beter ben dan Pelé of iedere andere speler in de selectie. Ik heb wel altijd geschiedenis willen schrijven in het Braziliaanse voetbal en met de nationale ploeg. Dat heb ik vandaag gedaan."
De enige treffer van Bolivia kwam op naam van Victor Abrego.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
5 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
11 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
12 uur geleden