Neymar passeert Pelé als topscorer aller tijden van Brazilië
BELEM (ANP) - Neymar heeft Pelé gepasseerd als topscorer aller tijden van Brazilië. De 31-jarige aanvaller maakte in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia twee doelpunten en bracht hiermee zijn totaal aantal treffers in de nationale ploeg op 79. Voor het duel met Bolivianen deelde Neymar het record met Pelé. De in december op 82-jarige leeftijd overleden voetballegende scoorde tussen 1957 en 1971 77 keer. De Brazilianen wonnen de wedstrijd tegen Bolivia met 5-1.
Neymar kreeg in de 17e minuut de kans om de score te openen, maar hij miste de strafschop. De openingstreffer voor Brazilië kwam in 24e minuut op naam van Rodrygo. In de tweede helft volgden treffers van Raphinha en nog een keer Rodrygo. Daarna was het raak voor Neymar. Met een gebalde vuist verwees hij naar Pelé, die ook vaak zo juichte. In blessuretijd was het opnieuw raak voor Neymar.
De speler van de Saudische club Al-Hilal was trots op het record. "Ik heb er geen woorden voor. Ik had nooit gedacht dat ik dit record zou kunnen verbeteren", zei Neymar. Hij bleef ook bescheiden. "Dit wil niet zeggen dat ik beter ben dan Pelé of iedere andere speler in de selectie. Ik heb wel altijd geschiedenis willen schrijven in het Braziliaanse voetbal en met de nationale ploeg. Dat heb ik vandaag gedaan."
De enige treffer van Bolivia kwam op naam van Victor Abrego.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
13 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
14 uur geleden