Neymar ontloopt extra straf voor woordenwisseling
PARIJS (ANP) - De tuchtcommissie van de Franse voetbalcompetitie heeft besloten geen verdere stappen te ondernemen tegen Neymar. De Braziliaanse aanvaller van Paris Saint-Germain werd afgelopen maand met rood uit het veld gestuurd tijdens het verloren duel met Olympique Marseille (0-1). Neymar had aan het einde van de wedstrijd een verhitte woordenwisseling met de Spaanse verdediger Alvaro González, waarbij over en weer racistische en homofobe dingen zouden zijn geroepen.
In totaal werden vijf spelers met rood weggestuurd voor hun aandeel in het opstootje in de blessuretijd. Neymar kreeg rood nadat de scheidsrechter op advies van de VAR de tv-beelden had bekeken. Daarop was te zien dat hij Gonzalez een klap tegen het achterhoofd gaf. Het leverde de Braziliaan een schorsing van twee wedstrijden op.
De 28-jarige Neymar zei later dat Gonzalez hem racistisch had bejegend. Zo zou de Spanjaard hem "aap" hebben genoemd. Zelf zou Neymar homofobe dingen hebben geroepen. De tuchtcommissie onderzocht de zaak, maar vond geen overtuigend bewijs. Zowel Neymar als Gonzalez ontsnapt daarom aan een schorsing. Marseille meldde tevreden te zijn met de uitspraak. "Alvaro is niet racistisch, iedere beschuldigingen tegen hem over dit onderwerp is vals en ongegrond", aldus de Franse club van Kevin Strootman.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
48 minuten geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
19 uur geleden