Neymar ontloopt extra straf voor woordenwisseling
PARIJS (ANP) - De tuchtcommissie van de Franse voetbalcompetitie heeft besloten geen verdere stappen te ondernemen tegen Neymar. De Braziliaanse aanvaller van Paris Saint-Germain werd afgelopen maand met rood uit het veld gestuurd tijdens het verloren duel met Olympique Marseille (0-1). Neymar had aan het einde van de wedstrijd een verhitte woordenwisseling met de Spaanse verdediger Alvaro González, waarbij over en weer racistische en homofobe dingen zouden zijn geroepen.
In totaal werden vijf spelers met rood weggestuurd voor hun aandeel in het opstootje in de blessuretijd. Neymar kreeg rood nadat de scheidsrechter op advies van de VAR de tv-beelden had bekeken. Daarop was te zien dat hij Gonzalez een klap tegen het achterhoofd gaf. Het leverde de Braziliaan een schorsing van twee wedstrijden op.
De 28-jarige Neymar zei later dat Gonzalez hem racistisch had bejegend. Zo zou de Spanjaard hem "aap" hebben genoemd. Zelf zou Neymar homofobe dingen hebben geroepen. De tuchtcommissie onderzocht de zaak, maar vond geen overtuigend bewijs. Zowel Neymar als Gonzalez ontsnapt daarom aan een schorsing. Marseille meldde tevreden te zijn met de uitspraak. "Alvaro is niet racistisch, iedere beschuldigingen tegen hem over dit onderwerp is vals en ongegrond", aldus de Franse club van Kevin Strootman.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.
2 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
7 uur geledenBREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
17 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
20 uur geleden