Neymar ontloopt extra straf voor woordenwisseling
PARIJS (ANP) - De tuchtcommissie van de Franse voetbalcompetitie heeft besloten geen verdere stappen te ondernemen tegen Neymar. De Braziliaanse aanvaller van Paris Saint-Germain werd afgelopen maand met rood uit het veld gestuurd tijdens het verloren duel met Olympique Marseille (0-1). Neymar had aan het einde van de wedstrijd een verhitte woordenwisseling met de Spaanse verdediger Alvaro González, waarbij over en weer racistische en homofobe dingen zouden zijn geroepen.
In totaal werden vijf spelers met rood weggestuurd voor hun aandeel in het opstootje in de blessuretijd. Neymar kreeg rood nadat de scheidsrechter op advies van de VAR de tv-beelden had bekeken. Daarop was te zien dat hij Gonzalez een klap tegen het achterhoofd gaf. Het leverde de Braziliaan een schorsing van twee wedstrijden op.
De 28-jarige Neymar zei later dat Gonzalez hem racistisch had bejegend. Zo zou de Spanjaard hem "aap" hebben genoemd. Zelf zou Neymar homofobe dingen hebben geroepen. De tuchtcommissie onderzocht de zaak, maar vond geen overtuigend bewijs. Zowel Neymar als Gonzalez ontsnapt daarom aan een schorsing. Marseille meldde tevreden te zijn met de uitspraak. "Alvaro is niet racistisch, iedere beschuldigingen tegen hem over dit onderwerp is vals en ongegrond", aldus de Franse club van Kevin Strootman.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
6 uur geleden