Neymar mist duel van Brazilië met Zwitserland
DOHA (ANP) - Neymar speelt maandag niet mee met Brazilië in het WK-duel met Zwitserland. Dat heeft de teamarts van de selectie laten weten. De vedette van Paris Saint-Germain raakte in de eerste wedstrijd tegen Servië geblesseerd aan een enkel. Brazilië, dat geldt als een van de favorieten op het toernooi in Qatar, won dat duel met 2-0.
Ook Danilo is vooralsnog niet beschikbaar. De verdediger heeft eveneens last van een enkel. Vooralsnog is onduidelijk wanneer de twee weer inzetbaar zijn. Volgens Braziliaanse media in elk geval niet meer in de groepsfase.
"Dit is één van de moeilijkste momenten in mijn loopbaan en weer gebeurt het op een WK", liet Neymar op Instagram weten. In 2014 liep hij op het WK in eigen land een gebroken ruggenwervel op. "Ik ben geblesseerd en dat is uiteraard vervelend. Het zal pijn doen, maar ik weet dat er een kans is dat ik dit toernooi nog terugkom. Ik wil het doen voor mijn land, voor mijn ploeggenoten en voor mezelf. De trots en liefde die ik voel als ik het shirt van Brazilië draag, zijn niet onder woorden te brengen."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
7 uur geleden