Neymar leidt PSG met twee doelpunten langs Lille
LILLE (ANP) - Neymar heeft Paris Saint-Germain met twee doelpunten langs Lille geleid. Voor PSG, dat afstevent op de derde landstitel op een rij, was het al de 17e zege in 21 duels.
Neymar schoot na een klein half uur fraai raak vanaf de rand van het strafschopgebied, zijn tweede doelpunt was vanaf 11 meter. De Braziliaan stond bij het juichen stil bij het overlijden van oud-basketballer Kobe Bryant, die eerder op de dag op 41-jarige leeftijd omkwam bij een helikoptercrash. Neymar stak twee vingers van zijn ene hand omhoog en vier van de andere, een verwijzing naar het rugnummer 24 dat Bryant droeg.
De voorsprong van PSG op Olympique Marseille bedraagt al tien punten. Marseille kwam zaterdag niet verder dan 0-0 tegen Angers.
Lille, in de Champions League nog tegenstander van Ajax, stelt teleur op de zevende plaats. De club leed tegen PSG al de achtste nederlaag van het seizoen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
2 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
4 uur geleden