Neymar leidt Brazilië met hattrick langs Peru
PERU (ANP) - Neymar heeft Brazilië met een hattrick aan een zege op Peru geholpen. In Lima, de hoofdstad van Peru, wonnen de Brazilianen de WK-kwalificatiewedstrijd met 4-2.
Twee van zijn drie doelpunten maakte Neymar in de laatste tien minuten. In de 83e minuut zette hij zijn land vanuit een penalty op een 3-2-voorsprong en in de vierde minuut van de extra tijd tikte hij eenvoudig raak toen hij de bal voor zijn voeten kreeg via de paal.
André Carrillo had de Peruanen al in de zesde minuut op voorsprong gezet. Na een klein halfuur was Neymar voor het eerst vanaf elf meter trefzeker, waarna oud-Feyenoorder Renato Tapia de 2-1 voor zijn rekening nam. Richarlison maakte na een uur gelijk.
Peru eindigde het duel met negen man omdat keeper Carlos Cáceda en verdediger Carlos Zambrano in de slotfase rood kregen.
Doelpuntenklassement
Door zijn drie doelpunten steeg Neymar naar de tweede plaats in het doelpuntenklassement voor het nationale elftal. Hij kwam op 64 goals en passeerde Ronaldo (62). Voetballegende Pelé voert de ranglijst aan met 77 doelpunten.
Het duel tussen Chili en Colombia leverde geen winnaar op. Het werd 2-2. Radamel Falcao bezorgde de Colombianen met een doelpunt in blessuretijd een punt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
6 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
7 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.
12 uur geleden