Neymar leidt Brazilië met hattrick langs Peru
PERU (ANP) - Neymar heeft Brazilië met een hattrick aan een zege op Peru geholpen. In Lima, de hoofdstad van Peru, wonnen de Brazilianen de WK-kwalificatiewedstrijd met 4-2.
Twee van zijn drie doelpunten maakte Neymar in de laatste tien minuten. In de 83e minuut zette hij zijn land vanuit een penalty op een 3-2-voorsprong en in de vierde minuut van de extra tijd tikte hij eenvoudig raak toen hij de bal voor zijn voeten kreeg via de paal.
André Carrillo had de Peruanen al in de zesde minuut op voorsprong gezet. Na een klein halfuur was Neymar voor het eerst vanaf elf meter trefzeker, waarna oud-Feyenoorder Renato Tapia de 2-1 voor zijn rekening nam. Richarlison maakte na een uur gelijk.
Peru eindigde het duel met negen man omdat keeper Carlos Cáceda en verdediger Carlos Zambrano in de slotfase rood kregen.
Doelpuntenklassement
Door zijn drie doelpunten steeg Neymar naar de tweede plaats in het doelpuntenklassement voor het nationale elftal. Hij kwam op 64 goals en passeerde Ronaldo (62). Voetballegende Pelé voert de ranglijst aan met 77 doelpunten.
Het duel tussen Chili en Colombia leverde geen winnaar op. Het werd 2-2. Radamel Falcao bezorgde de Colombianen met een doelpunt in blessuretijd een punt.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
19 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
19 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
23 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden