Neymar in oktober voor de rechter wegens fraude bij transfer
BARCELONA (ANP/AFP) - Voetballer Neymar moet zich in oktober voor de rechter verantwoorden voor onregelmatigheden bij zijn transfer van Santos naar FC Barcelona in 2013. De Braziliaanse vedette, zijn ouders en de voormalige voorzitters van FC Barcelona, Sandro Rosell en Josep Maria Bartomeu, worden beschuldigd van corruptie. De twee voorzitters zijn ook aangeklaagd voor fraude in de zaak, die van 17 tot en met 31 oktober voor de rechter komt.
De zaak kwam aan het licht na een klacht van investeringsmaatschappij DIS, die 40 procent van de transferrechten bezat en zich beklaagde over de inkomsten toen het werkelijke transferbedrag bekend werd. Barcelona bleek veel meer te hebben betaald dan de 57 miljoen die het aanvankelijk als transfersom noemde. Er bleken tientallen miljoenen extra te zijn overgemaakt naar een maatschappij waarvan Neymars vader eigenaar is. Volgens de Spaanse aanklager werd er minstens 83,3 miljoen euro betaald.
De Spaanse justitie eiste eerder twee jaar gevangenisstraf tegen Neymar. De voetballer beweerde echter dat hij zich alleen op het voetbal had gericht en dat hij blind had vertrouwd op zijn vader, die ook zijn manager is.
Neymar verruilde FC Barcelona in 2017 voor Paris Saint-Germain voor 222 miljoen euro. De Braziliaan zou volgens een door de Spaanse belastingdienst uitgegeven document ook nog een hoge belastingschuld hebben in Spanje. Ook de Braziliaanse fiscus heeft de voetballer beboet voor belastingontduiking.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
17 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
18 uur geleden