Neymar helpt Paris Saint-Germain met drie treffers aan groepszege
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is als eerste geëindigd in groep H van de Champions League. De Franse kampioen won woensdag de laatste groepswedstrijd van Basaksehir (5-1) en passeerde daardoor RB Leizpig, dat dinsdag Manchester United met 3-2 versloeg en zich ook verzekerde van een plek in de achtste finales. Neymar scoorde drie keer voor PSG en Kylian Mbappé twee maal.
PSG en Basaksehir waren dinsdag al aan hun wedstrijd begonnen. Halverwege de wedstrijd werd het duel gestaakt. Beide teams stapten van het veld na een incident tussen vierde official Sebastian Coltescu en Pierre Webo, assistent-trainer van Basaksehir. Coltescu zou in de communicatie met de eveneens Roemeense scheidsrechter een racistische term hebben gebruikt over Webo, die kort daarvoor boos had gereageerd op een beslissing van de arbitrage.
Toen Webo vervolgens de rode kaart getoond kreeg, protesteerde de Turkse bank over het racistische taalgebruik van de official. De spelers van beide teams verlieten na tien minuten discussiëren met de scheidsrechter het veld.
Makkelie doet restant
De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie werd door de UEFA aangesteld voor het restant. De Europese voetbalbond trok de rode kaart voor Webo in, waardoor hij in Parijs gewoon op de bank mocht zitten. Spelers van beide teams droegen bij het betreden van het veld shirts met daarop 'Nee, tegen racisme'. Die tekst was ook te zien op spandoeken in het stadion. De voetballers en Makkelie en zijn assistenten knielden voor aanvang van de wedstrijd, om daarmee aan te geven dat ze racisme en discriminatie afkeuren.
Neymar bracht PSG al snel na de hervatting op voorsprong. De Braziliaanse aanvaller krulde de bal in de 21e minuut in de verre hoek. Neymar zorgde even later ook voor de tweede treffer en dankzij een benutte strafschop van Kylian Mbappé was het bij rust al 3-0. Mitchell Bakker scoorde ook in de eerste helft namens de Parijzenaars, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel.
Neymar maakte in de 50e minuut zijn derde doelpunt (4-0). Na een tegentreffer van Mehmet Topal zorgde Mbappé na ruim een uur spelen voor de eindstand van 5-1.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
7 uur geleden