Neymar helpt Paris Saint-Germain met drie treffers aan groepszege
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is als eerste geëindigd in groep H van de Champions League. De Franse kampioen won woensdag de laatste groepswedstrijd van Basaksehir (5-1) en passeerde daardoor RB Leizpig, dat dinsdag Manchester United met 3-2 versloeg en zich ook verzekerde van een plek in de achtste finales. Neymar scoorde drie keer voor PSG en Kylian Mbappé twee maal.
PSG en Basaksehir waren dinsdag al aan hun wedstrijd begonnen. Halverwege de wedstrijd werd het duel gestaakt. Beide teams stapten van het veld na een incident tussen vierde official Sebastian Coltescu en Pierre Webo, assistent-trainer van Basaksehir. Coltescu zou in de communicatie met de eveneens Roemeense scheidsrechter een racistische term hebben gebruikt over Webo, die kort daarvoor boos had gereageerd op een beslissing van de arbitrage.
Toen Webo vervolgens de rode kaart getoond kreeg, protesteerde de Turkse bank over het racistische taalgebruik van de official. De spelers van beide teams verlieten na tien minuten discussiëren met de scheidsrechter het veld.
Makkelie doet restant
De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie werd door de UEFA aangesteld voor het restant. De Europese voetbalbond trok de rode kaart voor Webo in, waardoor hij in Parijs gewoon op de bank mocht zitten. Spelers van beide teams droegen bij het betreden van het veld shirts met daarop 'Nee, tegen racisme'. Die tekst was ook te zien op spandoeken in het stadion. De voetballers en Makkelie en zijn assistenten knielden voor aanvang van de wedstrijd, om daarmee aan te geven dat ze racisme en discriminatie afkeuren.
Neymar bracht PSG al snel na de hervatting op voorsprong. De Braziliaanse aanvaller krulde de bal in de 21e minuut in de verre hoek. Neymar zorgde even later ook voor de tweede treffer en dankzij een benutte strafschop van Kylian Mbappé was het bij rust al 3-0. Mitchell Bakker scoorde ook in de eerste helft namens de Parijzenaars, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel.
Neymar maakte in de 50e minuut zijn derde doelpunt (4-0). Na een tegentreffer van Mehmet Topal zorgde Mbappé na ruim een uur spelen voor de eindstand van 5-1.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
13 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
17 uur geleden