Neymar helpt Paris Saint-Germain met drie treffers aan groepszege
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is als eerste geëindigd in groep H van de Champions League. De Franse kampioen won woensdag de laatste groepswedstrijd van Basaksehir (5-1) en passeerde daardoor RB Leizpig, dat dinsdag Manchester United met 3-2 versloeg en zich ook verzekerde van een plek in de achtste finales. Neymar scoorde drie keer voor PSG en Kylian Mbappé twee maal.
PSG en Basaksehir waren dinsdag al aan hun wedstrijd begonnen. Halverwege de wedstrijd werd het duel gestaakt. Beide teams stapten van het veld na een incident tussen vierde official Sebastian Coltescu en Pierre Webo, assistent-trainer van Basaksehir. Coltescu zou in de communicatie met de eveneens Roemeense scheidsrechter een racistische term hebben gebruikt over Webo, die kort daarvoor boos had gereageerd op een beslissing van de arbitrage.
Toen Webo vervolgens de rode kaart getoond kreeg, protesteerde de Turkse bank over het racistische taalgebruik van de official. De spelers van beide teams verlieten na tien minuten discussiëren met de scheidsrechter het veld.
Makkelie doet restant
De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie werd door de UEFA aangesteld voor het restant. De Europese voetbalbond trok de rode kaart voor Webo in, waardoor hij in Parijs gewoon op de bank mocht zitten. Spelers van beide teams droegen bij het betreden van het veld shirts met daarop 'Nee, tegen racisme'. Die tekst was ook te zien op spandoeken in het stadion. De voetballers en Makkelie en zijn assistenten knielden voor aanvang van de wedstrijd, om daarmee aan te geven dat ze racisme en discriminatie afkeuren.
Neymar bracht PSG al snel na de hervatting op voorsprong. De Braziliaanse aanvaller krulde de bal in de 21e minuut in de verre hoek. Neymar zorgde even later ook voor de tweede treffer en dankzij een benutte strafschop van Kylian Mbappé was het bij rust al 3-0. Mitchell Bakker scoorde ook in de eerste helft namens de Parijzenaars, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel.
Neymar maakte in de 50e minuut zijn derde doelpunt (4-0). Na een tegentreffer van Mehmet Topal zorgde Mbappé na ruim een uur spelen voor de eindstand van 5-1.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
17 minuten geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
4 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
5 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
5 uur geleden