Neymar helpt Paris Saint-Germain langs Stade Brest
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in de Franse voetbalcompetitie terugveroverd op RC Lens. Het elftal van trainer Christophe Galtier versloeg Stade Brest met minimaal verschil: 1-0.
Neymar maakte na een half uur spelen het doelpunt. Na een pass van Lionel Messi nam de Braziliaanse aanvaller de bal met zijn rechtervoet aan om vervolgens met links in de verre hoek raak te schieten. Messi was even daarvoor zelf ook dicht bij een doelpunt. Zijn inzet werd echter onbedoeld gestopt door ploeggenoot Kylian Mbappé, die in de baan van het schot stond.
Stade Brest maakte het PSG na rust moeilijk en kreeg enkele kansen. De grootste was voor de Algerijn Islam Slimani, die in de 70e minuut een strafschop mocht nemen. De Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma stopte de penalty.
Paris Saint-Germain, dat dinsdag in de Champions League met 2-1 won van Juventus, heeft na zeven speelronden 19 punten. Olympique Marseille won met 2-1 van Lille en staat ook op 19 punten. Alexis Sánchez en Samuel Gigot scoorden voor Marseille, dat een aanzienlijk minder goed doelsaldo heeft dan PSG. RC Lens volgt op de derde plaats met 17 punten.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
7 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
19 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
22 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
23 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
1 dag geleden