Neymar helpt Paris Saint-Germain langs Stade Brest
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in de Franse voetbalcompetitie terugveroverd op RC Lens. Het elftal van trainer Christophe Galtier versloeg Stade Brest met minimaal verschil: 1-0.
Neymar maakte na een half uur spelen het doelpunt. Na een pass van Lionel Messi nam de Braziliaanse aanvaller de bal met zijn rechtervoet aan om vervolgens met links in de verre hoek raak te schieten. Messi was even daarvoor zelf ook dicht bij een doelpunt. Zijn inzet werd echter onbedoeld gestopt door ploeggenoot Kylian Mbappé, die in de baan van het schot stond.
Stade Brest maakte het PSG na rust moeilijk en kreeg enkele kansen. De grootste was voor de Algerijn Islam Slimani, die in de 70e minuut een strafschop mocht nemen. De Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma stopte de penalty.
Paris Saint-Germain, dat dinsdag in de Champions League met 2-1 won van Juventus, heeft na zeven speelronden 19 punten. Olympique Marseille won met 2-1 van Lille en staat ook op 19 punten. Alexis Sánchez en Samuel Gigot scoorden voor Marseille, dat een aanzienlijk minder goed doelsaldo heeft dan PSG. RC Lens volgt op de derde plaats met 17 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
13 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden