Newcastle verslaat tandeloos United en vergroot zorgen Ten Hag
NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft thuis met 1-0 gewonnen van het Manchester United van trainer Erik ten Hag. De druk op de Nederlander zal daardoor opnieuw toenemen.
In de eerste helft was het een wonder dat een voorsprong van Newcastle uitbleef. De thuisploeg kreeg veel grote kansen, maar verzuimde deze te benutten. Manchester United stond onder grote druk, maar overleefde in de eerste helft. Het bleef 0-0.
Tien minuten na rust was het wel raak voor Newcastle. Anthony Gordon tikte de openingstreffer binnen op aangeven van Kieran Trippier. Gordon stond helemaal vrij bij de tweede paal en kon de verdiende 1-0 maken.
Bal kwijt
Daarna bleef Newcastle de druk opvoeren, waardoor de ploeg van Ten Hag vaak snel de bal kwijt was. Er ontstonden opnieuw enkele grote kansen, maar een tweede goal bleef uit. Vlak voor tijd werd nog wel een goal van United-aanvaller Antony afgekeurd. Daarnaast moest Newcastle-doelman Nick Pope nog geblesseerd naar de kant.
Door de nederlaag van Manchester United staat de club nu zevende in de Premier League. Newcastle United stijgt naar plek vijf.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
4 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
18 uur geleden