Newcastle verslaat tandeloos United en vergroot zorgen Ten Hag
NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft thuis met 1-0 gewonnen van het Manchester United van trainer Erik ten Hag. De druk op de Nederlander zal daardoor opnieuw toenemen.
In de eerste helft was het een wonder dat een voorsprong van Newcastle uitbleef. De thuisploeg kreeg veel grote kansen, maar verzuimde deze te benutten. Manchester United stond onder grote druk, maar overleefde in de eerste helft. Het bleef 0-0.
Tien minuten na rust was het wel raak voor Newcastle. Anthony Gordon tikte de openingstreffer binnen op aangeven van Kieran Trippier. Gordon stond helemaal vrij bij de tweede paal en kon de verdiende 1-0 maken.
Bal kwijt
Daarna bleef Newcastle de druk opvoeren, waardoor de ploeg van Ten Hag vaak snel de bal kwijt was. Er ontstonden opnieuw enkele grote kansen, maar een tweede goal bleef uit. Vlak voor tijd werd nog wel een goal van United-aanvaller Antony afgekeurd. Daarnaast moest Newcastle-doelman Nick Pope nog geblesseerd naar de kant.
Door de nederlaag van Manchester United staat de club nu zevende in de Premier League. Newcastle United stijgt naar plek vijf.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
14 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
17 uur geleden