Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Newcastle verslaat Manchester United en neemt derde plaats over

Newcastle verslaat Manchester United en neemt derde plaats over

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Newcastle United in de Premier League de topper tegen Manchester United met 2-0 gewonnen. Joe Willock en invaller Callum Wilson maakten in het laatste half uur, beiden met het hoofd, de doelpunten op St. James' Park. Newcastle, dat ook heel wat kansen onbenut liet, kwam net als de ploeg van trainer Erik ten Hag op 50 punten en nam op basis van het doelsaldo de derde plaats over.

De eerste vier clubs in de Engelse competitie plaatsen zich voor de Champions League. De strijd om de titel gaat tussen Arsenal (72 punten) en Manchester City (64). Daar achter strijden Newcastle en Manchester United met onder meer Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion en Liverpool om de resterende tickets voor de Champions League.

Manchester United versloeg Newcastle eind februari op Wembley met 2-0 in de finale van het toernooi om de League Cup. Sindsdien lukte het de ploeg van Ten Hag echter niet meer om te winnen in de Premier League. De 'Mancunians' gingen met maar liefst 7-0 onderuit bij Liverpool en kwamen tegen hekkensluiter Southampton niet verder dan 0-0. ManUnited bereikte wel de kwartfinales in de Europa League en de halve finales van de FA Cup.

Weghorst

Wout Weghorst stond tegen Newcastle in de punt van de aanval, maar de Oranje-international werd na een uur gewisseld. Tyrell Malacia bleef op de bank. Bij de thuisclub voorkwam Botman, onlangs voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal, al in de openingsfase met een sliding dat Weghorst kon scoren.

Newcastle speelde in een hoog tempo en zette Manchester United daarmee constant onder druk. Spits Alexander Isak en Willock (twee grote kansen) verzuimden om de ploeg van trainer Eddie Howe voor rust op voorsprong te zetten. Na ruim een uur spelen kopte Willock van dichtbij wel raak, nadat Allan Saint-Maximin bij de tweede paal een voorzet van Bruno Guimarães voor het doel had gekopt. Kort voor tijd scoorde ook Wilson met een kopbal, uit een vrije trap van aanvoerder Kieran Trippier.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

4 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

4 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

4 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

5 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

6 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

7 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

7 uur geleden