Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Newcastle verslaat Manchester United en neemt derde plaats over

Newcastle verslaat Manchester United en neemt derde plaats over

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Newcastle United in de Premier League de topper tegen Manchester United met 2-0 gewonnen. Joe Willock en invaller Callum Wilson maakten in het laatste half uur, beiden met het hoofd, de doelpunten op St. James' Park. Newcastle, dat ook heel wat kansen onbenut liet, kwam net als de ploeg van trainer Erik ten Hag op 50 punten en nam op basis van het doelsaldo de derde plaats over.

De eerste vier clubs in de Engelse competitie plaatsen zich voor de Champions League. De strijd om de titel gaat tussen Arsenal (72 punten) en Manchester City (64). Daar achter strijden Newcastle en Manchester United met onder meer Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion en Liverpool om de resterende tickets voor de Champions League.

Manchester United versloeg Newcastle eind februari op Wembley met 2-0 in de finale van het toernooi om de League Cup. Sindsdien lukte het de ploeg van Ten Hag echter niet meer om te winnen in de Premier League. De 'Mancunians' gingen met maar liefst 7-0 onderuit bij Liverpool en kwamen tegen hekkensluiter Southampton niet verder dan 0-0. ManUnited bereikte wel de kwartfinales in de Europa League en de halve finales van de FA Cup.

Weghorst

Wout Weghorst stond tegen Newcastle in de punt van de aanval, maar de Oranje-international werd na een uur gewisseld. Tyrell Malacia bleef op de bank. Bij de thuisclub voorkwam Botman, onlangs voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal, al in de openingsfase met een sliding dat Weghorst kon scoren.

Newcastle speelde in een hoog tempo en zette Manchester United daarmee constant onder druk. Spits Alexander Isak en Willock (twee grote kansen) verzuimden om de ploeg van trainer Eddie Howe voor rust op voorsprong te zetten. Na ruim een uur spelen kopte Willock van dichtbij wel raak, nadat Allan Saint-Maximin bij de tweede paal een voorzet van Bruno Guimarães voor het doel had gekopt. Kort voor tijd scoorde ook Wilson met een kopbal, uit een vrije trap van aanvoerder Kieran Trippier.

Meer uit Voetbal

Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

8 minuten geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

26 minuten geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

51 minuten geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

1 uur geleden
Kroatië met PSV'er Perisic en Ajacied Sutalo naar WK

ZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.

2 uur geleden
Kaapverdië met zes in Nederland geboren spelers naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Buitenlandse aandeelhouders ontslaan rvc en directie Vitesse

ARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.

2 uur geleden