Newcastle verslaat Manchester United en neemt derde plaats over
NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Newcastle United in de Premier League de topper tegen Manchester United met 2-0 gewonnen. Joe Willock en invaller Callum Wilson maakten in het laatste half uur, beiden met het hoofd, de doelpunten op St. James' Park. Newcastle, dat ook heel wat kansen onbenut liet, kwam net als de ploeg van trainer Erik ten Hag op 50 punten en nam op basis van het doelsaldo de derde plaats over.
De eerste vier clubs in de Engelse competitie plaatsen zich voor de Champions League. De strijd om de titel gaat tussen Arsenal (72 punten) en Manchester City (64). Daar achter strijden Newcastle en Manchester United met onder meer Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion en Liverpool om de resterende tickets voor de Champions League.
Manchester United versloeg Newcastle eind februari op Wembley met 2-0 in de finale van het toernooi om de League Cup. Sindsdien lukte het de ploeg van Ten Hag echter niet meer om te winnen in de Premier League. De 'Mancunians' gingen met maar liefst 7-0 onderuit bij Liverpool en kwamen tegen hekkensluiter Southampton niet verder dan 0-0. ManUnited bereikte wel de kwartfinales in de Europa League en de halve finales van de FA Cup.
Weghorst
Wout Weghorst stond tegen Newcastle in de punt van de aanval, maar de Oranje-international werd na een uur gewisseld. Tyrell Malacia bleef op de bank. Bij de thuisclub voorkwam Botman, onlangs voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal, al in de openingsfase met een sliding dat Weghorst kon scoren.
Newcastle speelde in een hoog tempo en zette Manchester United daarmee constant onder druk. Spits Alexander Isak en Willock (twee grote kansen) verzuimden om de ploeg van trainer Eddie Howe voor rust op voorsprong te zetten. Na ruim een uur spelen kopte Willock van dichtbij wel raak, nadat Allan Saint-Maximin bij de tweede paal een voorzet van Bruno Guimarães voor het doel had gekopt. Kort voor tijd scoorde ook Wilson met een kopbal, uit een vrije trap van aanvoerder Kieran Trippier.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
37 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
40 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden