Newcastle verslaat Manchester United en neemt derde plaats over
NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Newcastle United in de Premier League de topper tegen Manchester United met 2-0 gewonnen. Joe Willock en invaller Callum Wilson maakten in het laatste half uur, beiden met het hoofd, de doelpunten op St. James' Park. Newcastle, dat ook heel wat kansen onbenut liet, kwam net als de ploeg van trainer Erik ten Hag op 50 punten en nam op basis van het doelsaldo de derde plaats over.
De eerste vier clubs in de Engelse competitie plaatsen zich voor de Champions League. De strijd om de titel gaat tussen Arsenal (72 punten) en Manchester City (64). Daar achter strijden Newcastle en Manchester United met onder meer Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion en Liverpool om de resterende tickets voor de Champions League.
Manchester United versloeg Newcastle eind februari op Wembley met 2-0 in de finale van het toernooi om de League Cup. Sindsdien lukte het de ploeg van Ten Hag echter niet meer om te winnen in de Premier League. De 'Mancunians' gingen met maar liefst 7-0 onderuit bij Liverpool en kwamen tegen hekkensluiter Southampton niet verder dan 0-0. ManUnited bereikte wel de kwartfinales in de Europa League en de halve finales van de FA Cup.
Weghorst
Wout Weghorst stond tegen Newcastle in de punt van de aanval, maar de Oranje-international werd na een uur gewisseld. Tyrell Malacia bleef op de bank. Bij de thuisclub voorkwam Botman, onlangs voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal, al in de openingsfase met een sliding dat Weghorst kon scoren.
Newcastle speelde in een hoog tempo en zette Manchester United daarmee constant onder druk. Spits Alexander Isak en Willock (twee grote kansen) verzuimden om de ploeg van trainer Eddie Howe voor rust op voorsprong te zetten. Na ruim een uur spelen kopte Willock van dichtbij wel raak, nadat Allan Saint-Maximin bij de tweede paal een voorzet van Bruno Guimarães voor het doel had gekopt. Kort voor tijd scoorde ook Wilson met een kopbal, uit een vrije trap van aanvoerder Kieran Trippier.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
17 uur geleden