Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League
LEEDS (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een ticket voor de Champions League punten laten liggen bij degradatiekandidaat Leeds United. De ploeg van trainer Eddie Howe moest op Elland Road genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2.
Callum Wilson scoorde twee keer uit een strafschop voor Newcastle en staat nu op zeventien doelpunten in de Premier League. De laatste speler van de 'Magpies' die zo vaak scoorde in een seizoen in de Engelse competitie, was Alan Shearer in 2003-2004.
Newcastle United staat met 66 punten op de derde plaats, op gepaste afstand van de titelkandidaten Manchester City (82) en Arsenal (81). De ploeg van Howe strijdt met Manchester United (63 punten) en Liverpool (62) om de laatste twee tickets voor de Champions League. ManUnited, de club van trainer Erik ten Hag, speelt later op zaterdag tegen Wolverhampton Wanderers en kan dan in punten op gelijke hoogte komen.
Scoreverloop
Luke Ayling zette Leeds al in de 7e minuut op voorsprong. Patrick Bamford kreeg na bijna een half uur spelen een uitgelezen kans om de thuisclub op 2-0 te zetten, maar zijn strafschop werd gestopt door Newcastle-keeper Nick Pope. Enkele minuten later scoorde Wilson aan de andere kant wel vanaf 11 meter. Dat deed de spits in de 69e minuut opnieuw. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen trok de stand 10 minuten later gelijk met een van richting veranderd schot.
In de blessuretijd moest Leeds-verdediger Junior Firpo met zijn tweede gele kaart van het veld. De Nederlander Pascal Struijk kwam daarna nog in de ploeg om het punt binnen te slepen. Crysencio Summerville bleef op de bank zitten. De ploeg van interim-trainer Sam Allardyce, die vorige week debuteerde met een nipte nederlaag bij Manchester City, staat met 31 punten net onder de degradatiestreep in de Premier League.
In de extra tijd probeerde een toeschouwer het veld op te komen. Hij gaf Howe voor de dug-out van Newcastle een duw voordat hij door stewards werd overmeesterd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
12 uur geleden