Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League
LEEDS (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een ticket voor de Champions League punten laten liggen bij degradatiekandidaat Leeds United. De ploeg van trainer Eddie Howe moest op Elland Road genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2.
Callum Wilson scoorde twee keer uit een strafschop voor Newcastle en staat nu op zeventien doelpunten in de Premier League. De laatste speler van de 'Magpies' die zo vaak scoorde in een seizoen in de Engelse competitie, was Alan Shearer in 2003-2004.
Newcastle United staat met 66 punten op de derde plaats, op gepaste afstand van de titelkandidaten Manchester City (82) en Arsenal (81). De ploeg van Howe strijdt met Manchester United (63 punten) en Liverpool (62) om de laatste twee tickets voor de Champions League. ManUnited, de club van trainer Erik ten Hag, speelt later op zaterdag tegen Wolverhampton Wanderers en kan dan in punten op gelijke hoogte komen.
Scoreverloop
Luke Ayling zette Leeds al in de 7e minuut op voorsprong. Patrick Bamford kreeg na bijna een half uur spelen een uitgelezen kans om de thuisclub op 2-0 te zetten, maar zijn strafschop werd gestopt door Newcastle-keeper Nick Pope. Enkele minuten later scoorde Wilson aan de andere kant wel vanaf 11 meter. Dat deed de spits in de 69e minuut opnieuw. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen trok de stand 10 minuten later gelijk met een van richting veranderd schot.
In de blessuretijd moest Leeds-verdediger Junior Firpo met zijn tweede gele kaart van het veld. De Nederlander Pascal Struijk kwam daarna nog in de ploeg om het punt binnen te slepen. Crysencio Summerville bleef op de bank zitten. De ploeg van interim-trainer Sam Allardyce, die vorige week debuteerde met een nipte nederlaag bij Manchester City, staat met 31 punten net onder de degradatiestreep in de Premier League.
In de extra tijd probeerde een toeschouwer het veld op te komen. Hij gaf Howe voor de dug-out van Newcastle een duw voordat hij door stewards werd overmeesterd.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
3 uur geleden