Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League
LEEDS (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een ticket voor de Champions League punten laten liggen bij degradatiekandidaat Leeds United. De ploeg van trainer Eddie Howe moest op Elland Road genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2.
Callum Wilson scoorde twee keer uit een strafschop voor Newcastle en staat nu op zeventien doelpunten in de Premier League. De laatste speler van de 'Magpies' die zo vaak scoorde in een seizoen in de Engelse competitie, was Alan Shearer in 2003-2004.
Newcastle United staat met 66 punten op de derde plaats, op gepaste afstand van de titelkandidaten Manchester City (82) en Arsenal (81). De ploeg van Howe strijdt met Manchester United (63 punten) en Liverpool (62) om de laatste twee tickets voor de Champions League. ManUnited, de club van trainer Erik ten Hag, speelt later op zaterdag tegen Wolverhampton Wanderers en kan dan in punten op gelijke hoogte komen.
Scoreverloop
Luke Ayling zette Leeds al in de 7e minuut op voorsprong. Patrick Bamford kreeg na bijna een half uur spelen een uitgelezen kans om de thuisclub op 2-0 te zetten, maar zijn strafschop werd gestopt door Newcastle-keeper Nick Pope. Enkele minuten later scoorde Wilson aan de andere kant wel vanaf 11 meter. Dat deed de spits in de 69e minuut opnieuw. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen trok de stand 10 minuten later gelijk met een van richting veranderd schot.
In de blessuretijd moest Leeds-verdediger Junior Firpo met zijn tweede gele kaart van het veld. De Nederlander Pascal Struijk kwam daarna nog in de ploeg om het punt binnen te slepen. Crysencio Summerville bleef op de bank zitten. De ploeg van interim-trainer Sam Allardyce, die vorige week debuteerde met een nipte nederlaag bij Manchester City, staat met 31 punten net onder de degradatiestreep in de Premier League.
In de extra tijd probeerde een toeschouwer het veld op te komen. Hij gaf Howe voor de dug-out van Newcastle een duw voordat hij door stewards werd overmeesterd.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
13 uur geleden