Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League

Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League

LEEDS (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een ticket voor de Champions League punten laten liggen bij degradatiekandidaat Leeds United. De ploeg van trainer Eddie Howe moest op Elland Road genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2.

Callum Wilson scoorde twee keer uit een strafschop voor Newcastle en staat nu op zeventien doelpunten in de Premier League. De laatste speler van de 'Magpies' die zo vaak scoorde in een seizoen in de Engelse competitie, was Alan Shearer in 2003-2004.

Newcastle United staat met 66 punten op de derde plaats, op gepaste afstand van de titelkandidaten Manchester City (82) en Arsenal (81). De ploeg van Howe strijdt met Manchester United (63 punten) en Liverpool (62) om de laatste twee tickets voor de Champions League. ManUnited, de club van trainer Erik ten Hag, speelt later op zaterdag tegen Wolverhampton Wanderers en kan dan in punten op gelijke hoogte komen.

Scoreverloop

Luke Ayling zette Leeds al in de 7e minuut op voorsprong. Patrick Bamford kreeg na bijna een half uur spelen een uitgelezen kans om de thuisclub op 2-0 te zetten, maar zijn strafschop werd gestopt door Newcastle-keeper Nick Pope. Enkele minuten later scoorde Wilson aan de andere kant wel vanaf 11 meter. Dat deed de spits in de 69e minuut opnieuw. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen trok de stand 10 minuten later gelijk met een van richting veranderd schot.

In de blessuretijd moest Leeds-verdediger Junior Firpo met zijn tweede gele kaart van het veld. De Nederlander Pascal Struijk kwam daarna nog in de ploeg om het punt binnen te slepen. Crysencio Summerville bleef op de bank zitten. De ploeg van interim-trainer Sam Allardyce, die vorige week debuteerde met een nipte nederlaag bij Manchester City, staat met 31 punten net onder de degradatiestreep in de Premier League.

In de extra tijd probeerde een toeschouwer het veld op te komen. Hij gaf Howe voor de dug-out van Newcastle een duw voordat hij door stewards werd overmeesterd.

Meer uit Voetbal

Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

1 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

13 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

14 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

14 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

14 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

15 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

15 uur geleden