Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League

Newcastle United verspeelt punten in strijd om Champions League

LEEDS (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een ticket voor de Champions League punten laten liggen bij degradatiekandidaat Leeds United. De ploeg van trainer Eddie Howe moest op Elland Road genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2.

Callum Wilson scoorde twee keer uit een strafschop voor Newcastle en staat nu op zeventien doelpunten in de Premier League. De laatste speler van de 'Magpies' die zo vaak scoorde in een seizoen in de Engelse competitie, was Alan Shearer in 2003-2004.

Newcastle United staat met 66 punten op de derde plaats, op gepaste afstand van de titelkandidaten Manchester City (82) en Arsenal (81). De ploeg van Howe strijdt met Manchester United (63 punten) en Liverpool (62) om de laatste twee tickets voor de Champions League. ManUnited, de club van trainer Erik ten Hag, speelt later op zaterdag tegen Wolverhampton Wanderers en kan dan in punten op gelijke hoogte komen.

Scoreverloop

Luke Ayling zette Leeds al in de 7e minuut op voorsprong. Patrick Bamford kreeg na bijna een half uur spelen een uitgelezen kans om de thuisclub op 2-0 te zetten, maar zijn strafschop werd gestopt door Newcastle-keeper Nick Pope. Enkele minuten later scoorde Wilson aan de andere kant wel vanaf 11 meter. Dat deed de spits in de 69e minuut opnieuw. Oud-Ajacied Rasmus Kristensen trok de stand 10 minuten later gelijk met een van richting veranderd schot.

In de blessuretijd moest Leeds-verdediger Junior Firpo met zijn tweede gele kaart van het veld. De Nederlander Pascal Struijk kwam daarna nog in de ploeg om het punt binnen te slepen. Crysencio Summerville bleef op de bank zitten. De ploeg van interim-trainer Sam Allardyce, die vorige week debuteerde met een nipte nederlaag bij Manchester City, staat met 31 punten net onder de degradatiestreep in de Premier League.

In de extra tijd probeerde een toeschouwer het veld op te komen. Hij gaf Howe voor de dug-out van Newcastle een duw voordat hij door stewards werd overmeesterd.

Meer uit Voetbal

Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

18 minuten geleden
Rode kaart FC Twente-middenvelder Zerrouki geseponeerd

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.

2 uur geleden
Voetbalbond CAF veroordeelt 'onacceptabel gedrag' bij Afrika Cup

RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.

3 uur geleden
Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

15 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

16 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

16 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

17 uur geleden