Newcastle United rekent nog op geschorste Tonali
NEWCASTLE (ANP) - Trainer Eddie Howe verwacht dat Sandro Tonali zaterdag nog met Newcastle United tegen Wolverhampton Wanderers kan spelen. De middenvelder werd donderdag voor tien maanden geschorst omdat hij op duels van zijn oude club AC Milan heeft gegokt. Maar Newcastle heeft nog geen bevestiging van die schorsing ontvangen.
"We hebben nog geen enkel officieel bericht gekregen van de Italiaanse autoriteiten", zei Howe. "Er is een grote kans dat hij beschikbaar is voor onze wedstrijd tegen Wolverhampton. We hebben ons op dat duel voorbereid alsof hij fit en inzetbaar is."
Tonali is pas sinds dit seizoen in dienst van Newcastle United, dat hem voor zo'n 70 miljoen euro overnam van AC Milan en hem zo de duurste Italiaanse speler ooit maakte. Woensdag kwam hij nog in actie in het Champions League-duel met Borussia Dortmund.
Niet alleen Tonali is schuldig bevonden aan gokken op wedstrijden. Eerder werd ook Juventus-middenvelder Nicolò Fagioli voor zeven maanden geschorst om dezelfde reden. Een zaak rondom Nicolò Zaniolo, die momenteel voor AS Roma uitkomt, wordt nog onderzocht.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
48 minuten geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
16 uur geleden