Newcastle United rekent nog op geschorste Tonali
NEWCASTLE (ANP) - Trainer Eddie Howe verwacht dat Sandro Tonali zaterdag nog met Newcastle United tegen Wolverhampton Wanderers kan spelen. De middenvelder werd donderdag voor tien maanden geschorst omdat hij op duels van zijn oude club AC Milan heeft gegokt. Maar Newcastle heeft nog geen bevestiging van die schorsing ontvangen.
"We hebben nog geen enkel officieel bericht gekregen van de Italiaanse autoriteiten", zei Howe. "Er is een grote kans dat hij beschikbaar is voor onze wedstrijd tegen Wolverhampton. We hebben ons op dat duel voorbereid alsof hij fit en inzetbaar is."
Tonali is pas sinds dit seizoen in dienst van Newcastle United, dat hem voor zo'n 70 miljoen euro overnam van AC Milan en hem zo de duurste Italiaanse speler ooit maakte. Woensdag kwam hij nog in actie in het Champions League-duel met Borussia Dortmund.
Niet alleen Tonali is schuldig bevonden aan gokken op wedstrijden. Eerder werd ook Juventus-middenvelder Nicolò Fagioli voor zeven maanden geschorst om dezelfde reden. Een zaak rondom Nicolò Zaniolo, die momenteel voor AS Roma uitkomt, wordt nog onderzocht.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
13 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
20 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
22 uur geleden