Newcastle United houdt Engelse spits Wilson in Premier League
NEWCASTLE (ANP) - De Engelse international Callum Wilson blijft toch in de Premier League voetballen. De 28-jarige spits degradeerde met Bournemouth uit de hoogste divisie, maar verhuist nu voor ruim 22 miljoen euro naar Newcastle United. Hij ondertekende een contract voor vier jaar bij de nummer 13 van afgelopen seizoen.
De spits luisterde twee jaar geleden zijn debuut in de nationale ploeg op met een doelpunt op Wembley tegen de Verenigde Staten. Wilson speelde inmiddels vier interlands voor Engeland.
In zes jaar bij Bournemouth maakte Wilson 67 doelpunten in 187 wedstrijden. Mede dankzij twintig competitietreffers van de spits promoveerde Bournemouth in 2015 naar de Premier League. Op het hoogste niveau leverde hij zijn beste prestatie in het seizoen 2018-2019, met veertien goals. Afgelopen seizoen bleef Wilson steken op acht treffers. Het gedegradeerde Bournemouth moest deze zomer ook al afscheid nemen van Oranje-international Nathan Aké, die naar Manchester City ging.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geleden