
Newcastle United herpakt zich met zege op Brighton
NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft zich na twee duels zonder zege herpakt in de strijd om Champions League-voetbal. De nummer 3 van Engeland won de inhaalwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 4-1.
Met de zege komt Newcastle op 69 punten, 3 punten meer dan Manchester United. Het elftal van Erik ten Hag heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Brighton blijft zesde, een plek die recht geeft op een ticket voor de Europa League.
Het duel stond oorspronkelijk voor 25 februari op het programma, maar werd uitgesteld vanwege de finale van de League Cup tussen Newcastle United en Manchester United een dag later. De ploeg van Eddie Howe verloor de eindstrijd op Wembley en kan zich sindsdien richten op de Premier League.
Isak
Na een goede reeks wist Newcastle de laatste twee duels met Leeds United (2-2) en Arsenal (0-2) niet te winnen. De 'Magpies' leken zich echter lange tijd geen zorgen te hoeven maken om het slordige Brighton. De thuisploeg was zelf via onder anderen Alexander Isak, Fabian Schär en Joelinton gevaarlijk, maar had een eigen doelpunt nodig om op 1-0 te komen. Na een corner van Kieran Trippier verlengde Deniz Undav de bal in zijn eigen doel. Vlak voor rust kopte Dan Burn een vrije trap van Trippier binnen, 2-0.
Na een grote kans voor Newcastle-aanvaller Miguel Almirón gaf Undav Brighton opeens weer wat hoop. Op aangeven van Billy Gilmour maakte de Duitser in de 51e minuut de 2-1. Newcastle bleef echter de betere ploeg en Callum Wilson besliste het duel in de 89e minuut (3-1). Bruno Guimarães zette in de blessuretijd de 4-1 op het bord. Bij Newcastle speelde Sven Botman de 150e competitiewedstrijd uit zijn carrière. Jan Paul van Hecke stond in de basis bij Brighton.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen van PAOK Saloniki. Trainer John Heitinga zag op sportpark De Toekomst zijn elftal in een oefenduel met 2-1 afrekenen met de Grieken.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Na bijna twintig jaar neemt Real Madrid afscheid van Lucas Vázquez. De 34-jarige Spanjaard begon in 2007 in de jeugdopleiding van de club uit de Spaanse hoofdstad waarmee hij onder meer vijf keer de Champions League won.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Nadine Kessler, directeur vrouwenvoetbal van de UEFA, wil dat voortaan meer wedstrijden van vrouwenteams in grote stadions worden gespeeld. Dat zegt ze naar aanleiding van het bezoekersrecord op het EK in Zwitserland.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen gaat niet verder met Danilo Al-Saed. De Friese Eredivisieclub verkoopt de 26-jarige Irakese aanvaller aan de Zweedse club BK Häcken.
13 uur geleden