Newcastle-coach Howe vindt late strafschop PSG onterecht
PARIJS (ANP) - Trainer Eddie Howe van Newcastle United was het oneens met de strafschop die zijn ploeg tegen kreeg in de slotminuten van het duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. Kylian Mbappé schoot vanaf elf meter de gelijkmaker binnen: 1-1.
"In mijn ogen was dat niet de juiste beslissing", mopperde Howe na de wedstrijd over de strafschop die scheidsrechter Szymon Marciniak in blessuretijd gaf aan PSG na een handsbal van Tino Livramento. "Het was een schot als een kogel en als je dat vertraagd bekijkt, ziet het er heel anders uit dan in het echt. De bal raakte zijn hand, maar ik ben niet van mening dat hij zijn hand in een onnatuurlijke positie hield. Ik vind het een zwakke afweging."
Howe baalde er ook van omdat zijn team weinig meer aan de stand kon veranderen, nadat de Engelse ploeg lang met 1-0 had voorgestaan. "Het is heel frustrerend voor ons, omdat je weet dat er maar heel weinig tijd over is in de wedstrijd. Maar we kunnen er niets meer aan doen."
In groep F ligt de strijd om de tweede plaats nog open. Achter Borussia Dortmund, dat al zeker is van de knock-outfase, staat PSG tweede met 7 punten. AC Milan en Newcastle United hebben 5 punten.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
18 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
20 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
20 uur geleden