
New Yorkers in de rij voor antistoffentest
NEW YORK (ANP/AFP) - Veel inwoners van New York konden dinsdag voor het eerst laten testen of ze antistoffen hebben ontwikkeld tegen het coronavirus. Daar moet uit blijken of ze het virus al gehad hebben.
Bij filialen van medisch keten CityMD stonden soms tientallen mensen met mondkapjes te wachten op hun beurt. Die organisatie test sinds dinsdag tegen betaling iedereen die daar behoefte aan heeft, ook mensen die geen ernstige ziekteverschijnselen vertonen.
In New York is volgens de autoriteiten bij 157.000 mensen vastgesteld dat ze het virus hebben, al ligt het daadwerkelijke aantal besmettingen vermoedelijk veel hoger. Veel inwoners vragen zich af of ze het virus ook al gehad hebben.
Kapper
Het gaat onder meer om de inmiddels werkloze kapper Ariel Krupnik (32), die bereid was twee uur in de rij te staan voor een bloedtest. Die kost 300 dollar (ruim 276 euro) en moet binnen drie tot vijf dagen duidelijk maken of hij antistoffen heeft tegen het virus.
Dergelijke testen zijn niet altijd volledig accuraat en het is ook niet duidelijk of mensen met antistoffen helemaal immuun zijn voor het virus. Toch zegt Krupnik, die nooit symptomen had, dat een positief resultaat een "leuk lentecadeau" zou zijn.
De 37-jarige Ariela Rubin wilde zich ook laten testen omdat ze eerder wel symptomen had, maar krabbelde op het laatste moment terug. Ze schrok van de drukte in de wachtkamer. De vrouw wilde niet riskeren dat ze daar besmet zou raken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.
6 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft tegen familieleden van gijzelaars gezegd akkoord te zijn met een nieuw voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook, berichten Haaretz en andere media in Israël. Het voorstel komt van de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De speciale gezant van de Amerikaanse regering, Steve Witkoff, heeft volgens Israëlische media een nieuw voorstel voorgelegd voor een bestand in de Gazastrook. Het zou een bestand van zestig dagen moeten worden. Hamas zou in die periode tien levende Israëlische gijzelaars vrijlaten en Israël 125 Palestijnse gevangenen die tot levenslang zijn veroordeeld.
12 uur geleden