
New Yorkers in de rij voor antistoffentest
NEW YORK (ANP/AFP) - Veel inwoners van New York konden dinsdag voor het eerst laten testen of ze antistoffen hebben ontwikkeld tegen het coronavirus. Daar moet uit blijken of ze het virus al gehad hebben.
Bij filialen van medisch keten CityMD stonden soms tientallen mensen met mondkapjes te wachten op hun beurt. Die organisatie test sinds dinsdag tegen betaling iedereen die daar behoefte aan heeft, ook mensen die geen ernstige ziekteverschijnselen vertonen.
In New York is volgens de autoriteiten bij 157.000 mensen vastgesteld dat ze het virus hebben, al ligt het daadwerkelijke aantal besmettingen vermoedelijk veel hoger. Veel inwoners vragen zich af of ze het virus ook al gehad hebben.
Kapper
Het gaat onder meer om de inmiddels werkloze kapper Ariel Krupnik (32), die bereid was twee uur in de rij te staan voor een bloedtest. Die kost 300 dollar (ruim 276 euro) en moet binnen drie tot vijf dagen duidelijk maken of hij antistoffen heeft tegen het virus.
Dergelijke testen zijn niet altijd volledig accuraat en het is ook niet duidelijk of mensen met antistoffen helemaal immuun zijn voor het virus. Toch zegt Krupnik, die nooit symptomen had, dat een positief resultaat een "leuk lentecadeau" zou zijn.
De 37-jarige Ariela Rubin wilde zich ook laten testen omdat ze eerder wel symptomen had, maar krabbelde op het laatste moment terug. Ze schrok van de drukte in de wachtkamer. De vrouw wilde niet riskeren dat ze daar besmet zou raken.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
9 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
11 uur geleden