Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York ziet aantal coronadoden met 134 stijgen tot 519

New York ziet aantal coronadoden met 134 stijgen tot 519

NEW YORK (ANP/DPA) - In de door het coronavirus zwaar getroffen Amerikaanse staat New York is het aantal doden opnieuw aanzienlijk gestegen. Het dodental liep vrijdag op met 134 tot 519, zei gouverneur Andrew Cuomo vrijdag in New York tijdens zijn dagelijkse crisisconferentie.

Hij meldde ook dat er meer dan 7000 nieuwe besmettingsgevallen zijn ontdekt, wat het totale aantal voor de staat op meer dan 44.500 brengt. De meeste gevallen zijn in de metropool New York, waar meer dan 25.000 mensen positief testten.

Cuomo sprak in een conferentiecentrum dat is omgebouwd tot een noodkliniek. Hij kondigde plannen aan om meer tijdelijke ziekenhuizen te bouwen om de coronacrisis in New York het hoofd te bieden.

Capaciteitslimiet

Tot dusver heeft het gezondheidsstelsel van de staat zijn capaciteitslimiet nog niet bereikt. Cuomo voorspelde het hoogtepunt van de besmettingsgolf binnen drie weken. De gouverneur bevestigde nogmaals dat de staat ondanks alle maatregelen niet voldoende was voorbereid. Bovendien ontbreekt het aan beademingsapparaten, waarvan er in totaal 30.000 nodig zijn.

New York aan de oostkust van de Verenigde Staten is het centrum geworden van de pandemie in het land. Volgens lokale media bereiken de klinieken daar de komende dagen mogelijk voor het eerst hun capaciteitslimieten. Volgens de Johns Hopkins University is het aantal sterfgevallen als gevolg van het virus in de VS meer dan 1300.

New York City in de gelijknamige staat is met 8 miljoen inwoners de grootste stad in de Verenigde Staten en een van de culturele en economische centra van het land. Restaurants, bars, scholen, musea en Broadway-shows zijn gesloten. Alle burgers krijgen het dringende advies om thuis te blijven, 'niet-vitale' voorzieningen en bedrijven zijn gesloten.

Meer uit Buitenland

Krant: meer doden door brand in woontorens Hongkong

HONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot twaalf. Ook raakten zeker zestien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.

20 minuten geleden
EU-landen nemen wet onlinekinderporno aan, Nederland stemt tegen

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.

38 minuten geleden
EU-parlement laakt passiviteit EU vredesonderhandelingen Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.

2 uur geleden
Doden door brand in groot wooncomplex Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.

2 uur geleden
Celstraf geëist tegen oud-premier Zuid-Korea om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.

2 uur geleden
Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

3 uur geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

5 uur geleden