New York weigert bevel Trump over 'heropening' bij onveiligheid
NEW YORK (ANP/RTR) - Als de Amerikaanse president Donald Trump de staat New York beveelt de lockdown op te heffen, weigert gouverneur Andrew Cuomo dat te doen als het nog niet veilig genoeg is vanwege het coronavirus. Dat zei Cuomo in een interview met CNN. "Als hij me opdraagt dat te doen op een manier waarbij de volksgezondheid in gevaar komt, zou ik het niet doen". New York is in de VS de zwaarst getroffen staat door het coronavirus.
Trump liet op Twitter blijken niets te moeten hebben van de retoriek van de gouverneur van New York. "Cuomo belt dagelijks, zelfs ieder uur, en smeekt om alles waar de staat zelf verantwoordelijk voor zou moeten zijn", schrijft de president. "Zoals nieuwe ziekenhuizen, bedden en beademingsapparatuur. Ik heb het allemaal geregeld voor hem en alle anderen, en nu wil hij onafhankelijkheid. Dat gaat niet gebeuren!"
Eerder liet Trump weten het "totale gezag" te hebben over de staten als het gaat om een reactie op het virus. Die uitspraak werd vervolgens bekritiseerd door deskundigen en meerdere gouverneurs. Volgens hen is dat namelijk niet in de grondwet vastgelegd en dus kan Trump zo'n bevel niet uitvaardigen. Doet hij dat toch, dan belooft Cuomo juridische stappen te ondernemen.
De VS zijn met zo'n 550.000 gerapporteerde besmettingen het hardst getroffen door het coronavirus. De Johns Hopkins Universiteit becijferde tot nu ruim 21.600 doden als gevolg van het virus, waarvan bijna 7000 in de staat New York.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
5 uur geleden